Maria Dębska musiała przytyć 9 kg do roli Kaliny Jędrusik. „Poczułam się seksownie”
ONS/WikimediaCommons
Newsy

Maria Dębska musiała przytyć 9 kg do roli Kaliny Jędrusik. „Poczułam się seksownie”

Już wkrótce na ekrany polskich kin wejdzie film o słynnej Kalinie Jędrusik. Maria Dębska, która wciela się w rolę gwiazdy, zdradza kulisy produkcji. Okazuje się, że aktorka musiała do niej przytyć aż 9 kilogramów!

Maria Dębska musiała przejść ogromną metamorfozę przygotowując się do roli słynnej polskiej gwiazdy estrady – Kaliny Jędrusik. Młoda aktorka musiała do niej przytyć aż 9 kilogramów. Jak jej się to udało i jak się poczuła w nowym ciele?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Kim jest Maria Dębska?

Maria Dębska urodziła się w 1991 roku w Warszawie. W 2017 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Świat filmu bardzo szybko docenił talent aktorski Dębskiej. Za tytułową rolę w obrazie „Maria Stuart” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, została ona nagrodzona Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną i Nagrodą Publiczności 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, a także Nagrodą aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie. 

Dębska zadebiutowała w teatrze rolą w spektaklu „Ripley pod ziemią” Radosława Rychcika. Później zaczęła grać w filmach i serialach, m.in. w „Barwach szczęścia" i w „W Rytmie serca". Prywatnie jest żoną znanego polskiego aktora - Marcina Bosaka.

Zobacz także
O Mariannie Schreiber wciąż huczy. Wiemy, jak żona posła PiS dba o figurę. Odstawiła 1 produkt

O Mariannie Schreiber wciąż huczy. Wiemy, jak żona posła PiS dba o figurę. Odstawiła 1 produkt

Filip Chajzer schudł dzięki kilku twardym zasadom: „Kilka kolacyjek i już 3 kilo do góry”

Filip Chajzer wyszczuplał dzięki kilku twardym zasadom: „Kilka kolacyjek i już 3 kilo do góry”

Zagrała Kalinę Jędrusik

Ostatnio Dębska została zaangażowana do roli słynnej polskiej skandalistki z czasów PRL – Kaliny Jędrusik.

Kim była Kalina Jędrusik?

Kalina Jędrusik przyszła na świat w 1930 roku w Gnaszynie a zmarła w 1991 roku w Warszawie (w tym samym roku urodziła się Maria Dębska). To polska aktorka teatralna i filmowa a także piosenkarka i artystka kabaretowa. Jędrusik znana była ze swojej barwnej i kontrowersyjnej osobowości. Była żoną pisarza Stanisława Dygata, z którym prowadziła małżeństwo otwarte. Gwiazda miała niezliczone romanse, m.in. z Tadeuszem Plucińskim, Wojciechem Gąssowskim, Wiesławem Rutowiczem i Włodzimierzem Sokołowskim.

Jędrusik robiła prawdziwą furorę w latach 60. i miała niezliczone grono fanów. Ostatnio pojawił się pomysł nakręcenia o niej filmu, który zatytułowano „Bo we mnie jest seks". W głównej roli obsadzono właśnie Marię Dębską.

Mimo iż aktorka bardzo pomyślnie przeszła castingi, producenci filmu stwierdzili, że jest nieco za szczupła do roli Jędrusik. Aktorka musiała więc przytyć. Przygotowując się do roli zmieniła też fryzurę, a przez 1,5 roku pracowała ze specjalistami od śpiewu i aktorstwa oraz trenerką personalną.

Jak się czuje w swoim nowym ciele?

Dębska doskonale zdawała sobie z tego sprawę, że jej ciało znacznie się różni od ciała Jędrusik.

Z jednej strony, przygotowywałam się do tego intelektualnie i emocjonalnie, a z drugiej strony, trzeba było zakasać rękawy i się po prostu fizycznie zmienić. Czułam, że przez ten czas jestem inną osobą. Miałam zmienione włosy i sylwetkę. Zostałam poproszona, żeby sporo przytyć do roli, co uważałam za bardzo potrzebne - powiedziała Dębska.

Aktorka przyznała, że odkąd przytyła czuje się o wiele bardziej zmysłowo.

W całym temacie seksu i kobiecości czułam się wtedy bardzo dobrze sama ze sobą. Czułam, że to niezbędne do zagrania Kaliny. Takie były wtedy standardy, może teraz też powinny być. Przytyć 9 kg i poczuć się seksownie - to był moje zadanie. I to się udało - dodała.

Premiera filmu „Bo we mnie jest seks" została zaplanowana na 12 listopada 2021 roku. W produkcji poza Dębską zobaczymy m.in.: Kazimierza Kutza (Borys Szyc), Tadeusza Konwickiego (Paweł Tomaszewski) czy twórców Kabaretu Starszych Panów – Jeremiego Przyborę (Rafał Rutkowski) i Jerzego Wasowskiego (Dariusz Basiński).

Zobaczcie zwiastun filmu: 

Źródło: wp.pl

Joanna Liszowska zdradziła sekret swojej diety? Jej kobiece kształty przyprawiają o zawrót głowy
ONS
Newsy
Joanna Liszowska zdradziła sekret swojej diety. Jej kobiece kształty przyprawiają o zawrót głowy
Joanna Liszowska słynie z burzy blond loków i niezwykle kobiecego ciała. Jak jej się udaje utrzymać tak ponętne kształty?

Joanna Liszowska jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych aktorek w Polsce. Jej zmysłowe, kobiece kształty oczarowały już wiele lat temu szczególnie męską część widowni. Jak ona to robi, że ma takie zgrabne i zmysłowe ciało? Kim jest Joanna Liszowska? Joanna Liszowska urodziła się w 1978 roku w Krakowie. To jedna z najpopularniejszych aktorek w Polsce a także piosenkarka i prezenterka telewizyjna. W 2001 roku została absolwentką PWST w Krakowie. Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w roli Anny w „Siedmiu grzechach głównych". Liszowska występowała jak dotąd na największych scenach teatralnych w Polsce. Największą popularność przyniosły jej jednak role w polskich serialach takich jak „Szpital na perypetiach", „Kasia i Tomek" czy „M jak miłość" . W 2006 roku aktorka została zaproszona do udziału w czwartej edycji „Tańca z gwiazdami", gdzie trenowała pod okiem Roberta Kochanka. Dwukrotnie brała też udział w sesjach zdjęciowych dla magazynu „Playboy”. Jak ona to robi, że od lat utrzymuje tak ponętne kształty? Joanna Liszowska zdradziła sekret swojej diety Joanna Liszowska jest jedną z najseksowniejszych polskich aktorek. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, zachwycają się jej zgrabnym, kobiecym ciałem. Jak ona to, robi, że jest w tak doskonałej formie? Na pytanie reporterki Jastrząb Post, jak dba o swoje ciało, Joasia odpowiedziała, że to zasługa tego, że ciągle jest w ruchu. Ja jestem typem aktywnym, mam dużo temperamentu, dużo energii, więc jeżeli nie pracuję, to rzeczywiście ta energia musi znaleźć jakieś ujście. Wtedy jakieś aktywności mniej lub bardziej sportowe jak najbardziej - przyznała. A co z dietą? Czy aktorka śledzi trendy żywieniowe? Ja generalnie nie podążam za trendami...

ONS.pl, Wikipedia/Edward Hartwig - Narodowe Archiwum Cyfrowe
Newsy
Adrianna Biedrzyńska opowiada o „cienkich śniadankach" Kaliny Jędrusik. Nie były takie, jak wszyscy myśleli
Aktorzy chętnie powtarzają anegdoty o sobie nawzajem. A przygotowywanie spektakli na miejscu czy spektakle wyjazdowe są skarbnicą historii, które można opowiadać bez końca. Jakie śniadania w hotelach jadała Kalina Jędrusik. Sprawdźcie!

Czy Adriannę Biedrzycką łączy z dietą coś więcej niż rola w spektaklu „Dieta cud”, w którym zagrała z Ewą Ziętek? 60-latka nie opowiada mediom o tym co jada, być może dlatego, że nigdy nie miała problemów z nadwagą i nie musiała poświęcać czasu na pilnowanie wagi. Opowiedziała jednak o diecie innej aktorki, która poznała w młodości – Kalinie Jędrusik. Historia jest jak z filmu. Śniadania z Kaliną Jędrusik Na początku swojej kariery aktorskiej, Adrianna Biedrzyńska dołączyła do „Babskiego kabaretu”, półtoragodzinnego programu artystycznego, w którym występowała z dużo od siebie starszą legendą – Kaliną Jędrusik. Aktorki ze spektaklem objeżdżały Polskę, a to powodowało, że razem podróżowały i spędzały dużo czasu w swoim towarzystwie: - Mam z tego czasu sporo anegdot – mówiła Marcinowi Michrowskiemu podczas spotkania autorskiego w Tychach. Jedną z nich opowiedziała fanom polskiej kinematografii. Historia dotyczyła Kaliny Jędrusik, która jak wszyscy w branży dobrze wiedzieli, całe życie się odchudzała: - Mieszkałyśmy zawsze w jednym hotelu i zwykle budziła mnie rano na śniadanie – zaczęła opowieść Adrianna Biedrzyńska. - Chodź kochanie zjesz śniadanko — zwykła mówić Kalina Jędrusik. Więc schodziłam na to śniadanko, na którym ona raczyła się… wodą i soczkiem. W końcu trafił się dzień, w którym zeszłam dużo wcześniej i zastałam pełny stół absolutnie wszystkiego, jak na weselu. Kalinę zaś zastałam w środku uczty. Tak wyglądało to jej odchudzanie. Dobre rady Ireny Kwiatkowskiej 60-letnia dziś aktorka, podczas tej samej rozmowy opowiedziała też inną historię, która zrobiła na niej duże wrażenie. Dotyczyła współpracy młodej wówczas...

Agnieszka Pilaszewska z „Miodowych lat” nie miała kiedyś na jedzenie. „Mieliśmy tylko na 4 plasterki szynki”
ONS.pl
Newsy
Agnieszka Pilaszewska z „Miodowych lat” nie miała kiedyś na jedzenie: „Mieliśmy tylko na 4 plasterki szynki”
Agnieszka Pilaszewska znana z brawurowej roli Aliny z „Miodowych lat” nie miała kiedyś łatwego życia. Aktorka ledwo wiązała koniec z końcem. Przeczytajcie.

Agnieszka Pilaszewska wspomniała w jednym z wywiadów czasy swojej młodości. Aktorka przyznała, że były to wyjątkowo „chude czasy", bo bywało, że nie miała nawet na jedzenie. Jak udało jej się przetrwać ten trudny czas? Kim jest Agnieszka Pilaszewska? Agnieszka Pilaszewska urodziła się w 1965 roku w Puławach. To jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, która gra zarówno w filmach, jak i w teatrze. Pilaszewska zadebiutowała w 1986 roku w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza rolą w spektaklu „Przeklęte tango". W 1987 roku ukończyła z wyróżnieniem warszawską PWST. Jej talent aktorski mogliśmy podziwiać w takich serialach i filmach, jak: „Miodowe lata", w których wcieliła się w rolę Aliny, „Barwy szczęścia" czy choćby w serialu „Glina". W 2018 roku aktorka dołączyła do obsady serialu „Na dobre i na złe", w którym gra dr Barbarę Wilczewskią, matkę doktora Michała Wilczewskiego. Aktorka jest też autorką scenariuszy do filmów i seriali. Jest m.in. autorką scenariusza do serialu TVN - „Przepis na życie", a także współtworzyła scenariusz do serialu AXN - „Ultraviolet". Prywatnie jest żoną scenarzysty Macieja Maciejewskiego, z którym ma córkę Kornelię, która również jest aktorką.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Agnieszka Pilaszewska (@agnieszka_pilaszewska) Agnieszka Pilaszewska wspomina dawne czasy W jednym z wywiadów aktorka wspomniała czasy swojej...

Izabela Trojanowska zajada się kluskami leniwymi z tym dodatkiem. Też tak robicie?
ONS.pl/AdobeStock
Newsy
Izabela Trojanowska zajada się kluskami leniwymi z tym dodatkiem. Też tak robicie?
Aktorka wspomina tę potrawę z dzieciństwa. Znacie ten sposób podawania leniwych?

Izabela Trojanowska to znana polska aktorka i piosenkarka rockowa. Izabela rozpoczęła profesjonalną karierę muzyczną w 1971 roku. Otrzymała nagrodę z rąk samego Karola Wojtyły. Została także laureatką konkursu piosenki za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Po raz pierwszy wystąpiła jako aktorka telewizyjna w serialu "Strachy" jako Teresa Skorzanka. Izabela Trojanowska jest znana polskiej publiczności szeroko ze swojej roli w serialu "Klan", w którym występuje jak Monika Ross-Nawrot. Artystka jest prywatnie szczęśliwą żoną matematyka, Marka Trojanowskiego. Na stałe miększa w Warszawie i Berlinie. Piękna sylwetka Izabeli Trojanowskiej Aktorka ma już 66 lat, a dalej zachwyca formą. Jakiś czas temu informowaliśmy o spektakularnej przemianie aktorki . Udało jej się schudnąć aż 15 kg. Udało jej się to dzięki dokładnie wyliczonej diecie pudełkowej . Pilnuje na niej ilości spożywanych kalorii. Nie traci też czasu na gotowanie, bo posiłki ma dostarczane codziennie pod dom lub miejsce, w którym będzie przebywać. Artystka dba też o swoją figurę za pomocą innych sposobów. Zdecydowała się jakiś czas temu na elektrostymulację. To trening znacznie bardziej efektywny od tradycyjnego ruchu. Ulubione danie Izabeli Trojanowskiej Izabela Trojanowska wspomina ulubione danie z dzieciństwa. To kluski leniwe , które koniecznie jadała z tym dodatkiem. Kluski leniwe musiały być przygotowane przez mamę aktorki. Kluski leniwe przygotowane przez mamę Izabeli były bardzo delikatne. Rozpływały się w ustach. Mama artystki dodawała do nich bardzo dużo twarożku. Pachniały świeżością. Niezbędny dodatek do klusek leniwych Izabela Trojanowska wspomina leniwe swojej mamy jako niezwykły rarytas. Jako dziecko aktorka zawsze mogła liczyć na dodatkową porcję cukru na swoich kluskach. Zawsze podawane były one też z...