Nikt z nas nie lubi komarów. Komary gryzą, wysysają naszą krew i pozostawiają na naszym ciele swędzące bąble. Mimo iż wielu z nas marzy o życiu w świecie wolnym od komarów, ich wytępienie byłoby w rzeczywistości katastrofalne dla środowiska. Dlaczego? Dorosłe komary są pokarmem dla innych owadów, ptaków i nietoperzy, podczas gdy komary larwalne wspierają ekosystemy wodne. Nie oznacza to jednak, że od razu musimy się z nimi zaprzyjaźniać. Zanim jednak sięgniecie po chemiczny produkt mający wytępić komary, skorzystajcie z domowych środków zapobiegawczych. Przyda wam się butelka Coca-Coli.

Coca-Cola jako skuteczny sposób na komary

Dokuczają wam komary i chcecie jak najszybciej się ich pozbyć? Wykorzystajcie ten prosty trik z Coca-Colą.

Coca-Cola i inne napoje podobnego rodzaju zawierają sporą ilość cukru, a ten przyciąga komary jak magnes. Napój ten zawiera też kwaśny odczyn i dwutlenek węgla. Czynniki te w krótkim czasie powodują śmierć tych dokuczliwych owadów.

Wlejcie więc Coca-Colę do miski i ustawcie w miejscu, w którym chcecie się pozbyć komarów. Słodki napój powinien zwabić komary a następnie je zabić.

Zobacz także:

Jeśli już pogryzły was komary, tym razem także przyda wam się Coca-Cola. Nasączcie w niej wacik i przyłóżcie do miejsca ukąszenia. Cola ukoi ból i swędzenie po ugryzieniu tych owadów.

Jak jeszcze można pozbyć się komarów?

  1. Kamfora. Kamfora to naturalny środek, który pomoże wam pozbyć się komarów z domu. Jego silny zapach w mig odstrasza komary. Wystarczy zamknąć wszystkie drzwi, a następnie zapalić kamforę. Po około 30 minutach w domu nie znajdziecie już żadnych komarów.
  2. Komary bardzo też nie lubią czosnku. Zmiażdżcie kilka ząbków czosnku, a następnie ugotujcie je w wodzie. Wlejcie roztwór do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj nim pokój. Komary odejdą w zapomnienie.
  3. Fusy z kawy. Fusy z kawy to także jeden z domowych sposobów na pozbycie się komarów.
  4. Olejek lawendowy. Komary nie znoszą zapachu olejku lawendowego, więc możecie to wykorzystać na swoją korzyść. Rozpylcie olejek lawendowy w domu, aby odstraszyć komary. Możecie również nałożyć trochę tego olejku na ciało, aby uniknąć ugryzienia.
  5. Podobnie jak w przypadku olejku lawendowego, komary nie znoszą też zapachu mięty, alkoholu, liści bazylii oraz olejku herbacianego.

Znacie jakieś inne naturalne sposoby na pozbycie się komarów?

Źródło: o2.pl, YouTube