Już od dziś w sieci sklepów Lidl będziecie mogli kupić matchę sygnowaną przez rapera Quebonafide.

Czym jest matcha?

Matcha to intensywnie zielona herbata w proszku, która od stuleci jest związana z japońską tradycją i kulturą. Matcha jest obecnie uznawana za najcenniejszy rodzaj herbaty pochodzący z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Quebonafide wypuszcza własną matchę

Quebonafide jest kolejnym po raperze Mata artystą, który wpadł na pomysł, by wprowadzić na polski rynek azjatycki napój matcha. Już dziś w sieci sklepów Lidl pojawią się butelki matchy sygnowane jego pseudonimem. Linia nosi nazwę Miss Ti i powstała w Korei Południowej. Quebo pracował przy projekcie z producentem muzycznym FORXST-em. Pomysł ten pojawił się w ich głowach podczas podróży do Azji:

- Po powrocie okazało się, że na europejskim rynku na próżno szukać naszych ukochanych napojów, których skład byłby naturalny, więc postanowiliśmy zrobić je sami - właściwie dla siebie! – mówią.

Jak donosi portal spożywczy, dwa smaki herbaty - wegańska Matcha Latte oraz Milk Tea,  pojawią się jako pierwsze produkty spożywcze marki premierowo w ofercie sieci Lidl w cenie 9,99 zł za 500 ml. Sklep planuje wprowadzić te produkty do oferty na stałe.

Zobacz także:

Herbaty mają nie tylko wspaniale smakować, ale też naturalnie pobudzać do działania. Ponadto, matcha i czarna herbata, bardzo korzystnie wpływają na pamięć i koncentrację:

- Oba produkty otrzymały najwyższy wynik wskaźnika Nutri-Score, który informuje o wartościach odżywczych i pomaga w dokonywaniu zdrowych wyborów żywieniowych - informuje portal spożywczy.

Cena matchy zszokowała fanów

Fani rapera bardzo ostro skrytykowali cenę, jaką Quebo życzy sobie za butelkę swojego napoju:

- Cena powinna być dwa razy niższa.

- Trochę kogoś poniosło z ceną.

- Za matchę butelkową 10 złotych?

- Nie kupię w życiu - obserwatorzy artysty pisali w komentarzach.

Myślicie, że napoje rapera powtórzą sukces napojów Ekipy?

Źródło: portalspozywczy.pl, pudelek.pl, moyamatcha.com