Na Ukrainie toczą się walki wojenne. Wielu mieszkańców tego kraju opuściło już Ukrainę w poszukiwaniu lepszego życia. Ponad 200 tys. uchodźców przybyło do Polski. Swoją pomoc Ukraińcom zapowiedziała m.in. Żabka:

- Już dzisiaj do punktów Polski Czerwony Krzyż na granicy oraz w Warszawie dotarły nasze pierwsze dostawy kanapek i wody dla obywateli Ukrainy. Nasi pracownicy angażują się w pomoc i już organizujemy dostawy do kolejnych punktów – poinformowała w sobotę sieć. 

Żabka sfinansuje wynajem mieszkań dla rodzin pracowników

Sieć sklepów Żabka zapowiedziała też, że sfinansuje wynajem mieszkań dla rodzin swoich pracowników, które przybyły w ostatnich dniach do Polski:

- Podjęliśmy decyzję o finansowaniu wynajmu mieszkań dla rodzin naszych pracowników, współpracowników oraz franczyzobiorców, którzy ściągają rodziny do Polski. Uruchomiliśmy specjalną infolinię dla nich z pomocą prawną oraz psychologiczną – podała sieć.

Żabka podjęła również działania mające na celu wystosowanie pisma do rządu, w którym mowa jest o wprowadzeniu ułatwień w zakresie pozwoleń na pracę dla obywateli Ukrainy oraz ich zamieszkania w Polsce.

Żabka prosi o pomoc psychologów

Stan psychiczny wielu ukraińskich uchodźców, wymaga pilnej konsultacji z psychologiem. Przypomnijmy, że są to głównie kobiety i dzieci, które musiały pożegnać na granicy swoich synów, mężów, braci oraz ojców, którzy zostali oddelegowani do służby dla swojego kraju.

Zobacz także:

Kobiety te są nie tylko wycieńczone fizycznie, ale też psychicznie – boją się o swoich bliskich, który zostali na Ukrainie, by walczyć oraz o przyszłość swoją i swoich dzieci w obcym kraju.

To dlatego przedstawiciele Żabki zaapelowali w mediach społecznościowych, że potrzebni są także psychologowie, którzy będą pomagać rodzinom na miejscu, najlepiej mówiący w języku ukraińskim, ale jak podkreślono, nie jest to warunek konieczny.

Sieć sklepów Żabka podała też listę lokalizacji, w których potrzebna jest pomoc psychologiczna: Nadarzyn, Tychy, Wrocław i Będzieszyn.

Źródło: portalspozywczy.pl