Aby żywność zamknięta w lodówce mogła być długo świeża, musi w niej być trochę wilgoci. Niestety, jej nadmiar powoduje, że pleśń i bakterie mogą zacząć szybko się rozwijać i sprawić, że żywność zacznie się psuć i rozkładać. Co zrobić, by żywność w naszej lodówce była dłużej świeża? Użyjcie kuchennej ścierki do wycierania.

Dlaczego warto włożyć do lodówki ścierkę?

Wydawać by się mogło, że ścierka jest przeznaczona tylko do wycierania różnych powierzchni, ale tak naprawdę ma ona również inne, ukryte zastosowanie. To z pewnością ułatwi wam życie i jeszcze pomoże wam zaoszczędzić.

Włożenie ścierki do lodówki to ciekawy trik, który pomoże wam zachować dłuższą świeżość produktów przechowywanych w lodówce, a zwłaszcza owoców i warzyw. Ścierka zwykle jest wykonana z bardzo chłonnego materiału, dzięki czemu świetnie pochłania wilgoć. To z kolei sprawia, że jedzenie w waszej lodówce będzie psuło się o wiele wolniej.

To niezwykle ważne w obliczu tego, jak często zdarza nam się psuć żywnośc. Jak pokazują niedawne statystyki, w Polsce marnuje się rocznie około 5 mln ton żywności. Aż za 60 proc. przypadków odpowiedzialni są konsumenci z gospodarstw domowych. Co najczęściej wyrzucany do kosza? Są to warzywa, owoce, pieczywo oraz wędliny. 

Zobacz także:

Sposób na wilgoć w lodówce z wykorzystaniem ścierki

Weźcie nowe, czyste ścierki i wyłóżcie nimi swoją lodówkę a następnie połóżcie na nich zakupione produkty spożywcze, zwłaszcza te, które szybko się psują, czyli: wędliny, sery owoce warzywa. Ścierka pochłonie wilgoć i sprawi, że wasze produkty dłużej pozostaną świeże. 

Inne sposoby na zmniejszenie wilgoci w lodówce

  • Jednym ze sposobów na ograniczenie wilgoci jest umieszczenie w lodówce osuszacza adsorpcyjnego w celu pochłaniania wilgoci wewnątrz lodówki. Osuszacz taki zawiera minerały, które pochłaniają wilgoć i usuwają nagromadzony etylen z warzyw i owoców, a także różne niechciane zapachy.
  • Warto też ograniczyć otwieranie i zamykanie drzwi lodówki do minimum, ponieważ zapewni to odpowiednią równowagę wilgoci wewnątrz lodówki.
  • Innym sposobem na zmniejszenie wilgoci (i niechcianych zapachów) w lodówce jest trzymanie w niej otwartego pudełka z sodą oczyszczoną i wymienianie go co miesiąc.

Źródło: msn.com.pl, hunker.com