Nie wszystkie kobiety mają szczęście być posiadaczkami gęstych i długich rzęs. Co zrobić, gdy natura nam ich poskąpiła? Jeśli marzą wam się spektakularne rzęsy, macie do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to założenie sztucznych rzęs.

Drugą metodą jest wykorzystanie różnych produktów, olejków i specjalnych odżywek do rzęs mających poprawić ich gęstość i długość. My oczywiście zachęcamy was do skorzystania z tej drugiej metody. Co jeszcze możecie zrobić, aby poprawić wygląd swoich rzęs? Przetestujecie ten prosty trik z mąką ziemniaczaną.

Weźcie mąkę ziemniaczaną i połóżcie ją na rzęsy

Bez względu na to, czy macie grube i gęste rzęsy, czy cienkie i delikatne - użycie tuszu do rzęs może wydłużyć i pogrubić optycznie wasze rzęsy. Żeby wzmocnić jego działanie możecie też posypać wcześniej rzęsy mąką ziemniaczaną. Jak to zrobić?

  1. Wystarczy, że naniesiecie odrobinę mąki ziemniaczanej na pędzelek do makijażu.
  2. Następnie delikatnie oprószcie mąką rzęsy, a na koniec wytuszujcie je swoim ulubionym tuszem do rzęs.

Dzięki tej sprytnej i taniej metodzie, wasze rzęsy będą wyglądały na o wiele grubsze i dłuższe niż są w rzeczywistości. Podobne działanie uzyskacie, gdy użyjecie posypki dla dzieci albo pudru do twarzy.

Zobacz także:

Jak jeszcze można naturalnie wzmocnić rzęsy?

Istnieje wiele naturalnych sposobów na wzmocnienie swoich rzęs. Przedstawiamy niektóre z nich.

  • Oliwa z oliwek. Oliwa z oliwek może poprawić długość i siłę waszych rzęs. Produkt ten jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, które działają jak emolienty nawilżające i zmiękczające rzęsy. 
  • Olejek z witaminą E. Olejek z witaminą E od dawna jest używany do promowania mocniejszych i bardziej nawilżonych rzęs.
  • Olej kokosowy. Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia jest nie tylko bezpieczny do stosowania w kosmetyce wokół oczu, ale też jest skutecznym środkiem nawilżającym i wzmacniającym rzęsy, ponieważ może zapobiec utracie białka we włosach.

Źródło: bustle.com, msn.com.pl