Żabka coraz prężniej rozwija sieć swoich sklepów. Ostatnio podpisała umowę z InPostem, w ramach której już wkrótce w wybranych sklepach pojawią się paczkomaty. Co sądzicie o tym pomyśle?

W Żabkach pojawią się paczkomaty

Już niedługo w Żabkach pojawią się… paczkomaty typu InDoor. To te same paczkomaty, które możecie spotkać na swoich osiedlach. Jeśli macie bliżej domu Żabkę niż paczkomat InPost, to właśnie w niej będziecie mogli odebrać już wkrótce paczkę. Informacje te potwierdził w wywiadzie dla serwisu WirtualneMedia.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik InPost:

- Nic więcej nie zdradzę ponad to, że Żabka i InPost rozpoczęły pilotaż, w ramach którego w wybranych sklepach sieci pojawiły się paczkomaty InPost typu InDoor. Obie firmy będą wspólnie, dla zwiększenia wygody klientów, rozwijać usługę nadawania i odbioru przesyłek w wybranych sklepach sieci Żabka, co zwiększy jej dostępność w całej Polsce.

Czy małe Żabki pomieszczą takie paczkomaty?

Wiele osób zadaje sobie teraz pytanie, czy niewielkie powierzchniowo Żabki będą w stanie pomieścić paczkomaty. Rzecznik InPost podkreślił, że maszyny zostaną dopasowane do metrażu sklepów. Dodał, że w przypadku przepełnienia paczkomatów, klient będzie mógł podejść do kasy i tam odebrać swoją paczkę.

W ilu Żabkach pojawią się paczkomaty i która będzie pierwsza?

Póki co nie wiadomo, w ilu sklepach Żabka pojawią się wspomniane paczkomaty ani w jakim mieście staną one w pierwszej kolejności. Warto dodać, że obecnie InPost ma aż 16 tys. aktywnych maszyn w całej Polsce.

Zobacz także:

W czasach pandemii, samodzielnie odbieranie i nadawanie paczek stało się nie tylko bardziej wygodne, ale też bardziej bezpieczne od kontaktu z kurierem. Nic dziwnego, że firmy dostarczające paczki, rozszerzają swoje usługi poprzez nawiązywanie współpracy ze sklepami, w których robimy codziennie zakupy.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Cieszy was to, że Żabka łączy siły z InPostem?

Źródło: komputerswiat.pl, biznes.radiozet.pl