Niejaka Beeny Sarangdhar postanowiła przygotować swoim dzieciom śniadanie. Kobieta była zszokowana po rozbiciu jajka na patelnię, ponieważ okazało się, że ma ono ma dziwaczny, różowo-czerwony kolor. Czy zjedzenie takiego jajka jest bezpieczne dla zdrowia?

Kobieta z Abbots Langley w Hertfordshire w Anglii sfotografowała nietypowe odkrycie i umieściła je na swoim Facebooku. Dziś rozpisuje się o nim cały świat.

Dlaczego jajko miało czerwony kolor?

Brytyjka była zszokowania kolorem swojego jajka i postanowiła zapytać o opinię internautów. Ci bardzo szybko wyjaśnili jej, że nietypowy kolor jajka może być spowodowany groźną bakterią i pod żadnym pozorem nie powinno się go jeść:

- Jak zwykle rozbiłam jajko na patelni. Kiedy to zrobiłam krzyknęłam, ponieważ nigdy wcześniej nie widziałam czerwonego jajka - stwierdziła Beeny, która kupiła jajka w lokalnym supermarkecie.

Jak się okazało, tylko jedno z jajko z opakowania miało charakterystyczny czerwony kolor. Pozostałe były zupełnie normalne.

Zobacz także:

Jak zareagowały na nietypowe jajko dzieci?

Beeny opowiedziała, jaka była reakcja jej dzieci na widok czerwonego jajka:

- Dzieciaki przybiegły zobaczyć, co się stało, a ich reakcja była typowa - były obrzydzone - napisała na Facebooku Beeny:

- Następnie rozbiłam pozostałe dwa jajka z tego samego pudełka, ale były normalne.

Lekarze ostrzegają przed jedzeniem czerwonych jaj

Sprawę skomentował amerykański Departament Rolnictwa:

- Najprawdopodobniej jajko mogło zostać zepsute przez bakterię Pseudomonas. Eksperci ostrzegają, że mikroorganizmy, takie jak te, mogą powodować zmianę koloru białka. Niestety ich spożycie doprowadza do konsekwencji takich jak bóle głowy, obrzęki, a nawet zapalenie płuc.

Swój głos zabrał też rzecznik sklepu Asda, w którym Beeny dokonała feralnego zakupu:

- Nie chcemy, aby nasi klienci byli niezadowoleni ze sprzedawanych przez nas produktów, ale jeśli coś nie spełnia oczekiwanych przez nich standardów, prosimy o zwrot produktu do lokalnego sklepu lub skontaktowanie się z naszym zespołem obsługi klienta. żebyśmy mogli w pełni zbadać sprawę.

Jeśli kiedykolwiek zobaczcie takie czerwone jajko, natychmiast wyrzućcie je do kosza.