Mimo iż noszenie w kosmetyczce widelca może brzmieć dosyć dziwnie, ma to swój sens. Widelec, poza swoją oczywistą funkcją, jaką jest jedzenie pokarmów, ma również kilka innych ciekawych zastosowań, które przydadzą się paniom. Możemy go użyć np. do konturowania twarzy, robienia na powiekach kresek eyelinerem czy do usuwania opuchlizny pod oczami. Jak się do tego zabrać?

Konturowanie twarzy i rysowanie kresek na oku przy pomocy widelca

Piękny makijaż dodaje twarzy uroku i wyrazistości. Szczególnie popularny w ostatnich latach jest makijaż w stylu cat eye - z wyciągniętą ku górze kreską. Niestety, wiele kobiet ma problem z ręcznym narysowaniem równej kreski. Z pomocą przyjdzie wam widelec.

Rysowanie kresek eyelinerem przy pomocy widelca, pokazała na swoim Instagramie blogerka urodowa Laiba Zaid, która ułożyła widelec pod kątem, by odrysować od niego równą kreskę eyelinerem. Jak użyć w tym celu widelca?

  1. Na początku określcie, gdzie ma być kreska.
  2. Ustawcie zęby widelca lekko w górę, wyrównując je z zewnętrznym kącikiem oka.
  3. Nałóżcie eyeliner wzdłuż krawędzi widelca.
  4. Połączcie kreskę z górną powieką.
  5. Ostrożnie odłóżcie widelec i powtórzcie powyższe kroki na drugim oku.
  6. Wskazówka: Aby uniknąć zabrudzenia, przetrzyjcie widelec przed rozpoczęciem kolejnej kreski.

Blogerka użyła też widelca do równego obrysowania brwi. Na filmiku opublikowanym na Instagramie widzimy, jak przykłada prosto ząbek do początku brwi i wykonuje makijaż.

Zobacz także:

Zaid udowodniła, że widelec może się również przydać do konturowania nosa. Blogerka użyła przerwy między ząbkami widelca do konturowania. Na początku wyrysowała na środku nosa jasną linię korektorem, a po bokach namalowała dwie proste kreski przy użyciu bronzera. Po roztarciu kosmetyków jej nos wyglądał smuklej.

Usuwanie opuchlizny widelcem

Macie rano problem z opuchlizną twarzy i workami pod oczami? Tu także przyda wam się widelec. Wystarczy, że włożycie go na noc do zamrażarki i rano przyłożycie do twarzy.

Widelec doskonale utrzymuje chłód i przyniesie wam rano ukojenie. Na pewno słyszeliście już o podobnym triku z łyżką – ją także warto włożyć wcześniej do zamrażarki a następnie przyłożyć do całej powieki.

Kto wie, może nóż do masła także ma „podwójne życie", o którym jeszcze nie wiemy?

Źródło: mamadu.pl