Wojna rosyjsko-ukraińska trwa. W związku z licznymi bombardowaniami na terenie naszego wschodniego sąsiada, wielu obywateli tego kraju zaczęło uciekać do Polski. Uchodźcy znaleźli się w naprawdę trudnej sytuacji. Wielu z nich nie ma niczego – opuszczając swój kraj zabrali jedynie najpotrzebniejsze rzeczy – gotówkę, leki i trochę ubrań.

Wielu z nich musi zacząć wszystko od nowa w Polsce. Jak to zrobić nie mając praktycznie nic? To z pewnością nie będzie łatwe, jednak wszystko jest możliwe biorąc pod uwagę to, jak bardzo Polacy zaangażowali się w pomoc swoim wschodnim sąsiadom.

Od początku wojny, do Polski przybyło już grubo ponad 200 tys. uchodźców z Ukrainy. Od lat w całym naszym kraju na stałe mieszka ich ponad milion. Znaleźli oni zatrudnienie w polskich sklepach, hotelach i innych miejscach usługowych. Pracują m.in. w Biedronce. Popularna sieć sklepów zaoferowała pomoc swoim ukraińskim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę. To bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł.

Biedronka wspiera pracowników z Ukrainy

W całym naszym kraju w Biedronce pracuje 1800 osób pochodzenia ukraińskiego. Dostaną oni wkrótce od sieci 1000 zł wsparcia finansowego. Jak donosi portal spożywczy:

Zobacz także:

- Bezzwrotne zapomogi losowe będą wypłacane w ramach programu „Możesz liczyć na Biedronkę”, po złożeniu przez pracownika wniosku przez stronę dlanaswjm.pl w szybkiej i uproszczonej procedurze. Pierwsze wypłaty w ramach tego programu trafią do beneficjentów już w przyszłym tygodniu - poinformowano.

Informację tę potwierdził Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka:

- W imieniu wszystkich pracowników Biedronki w Polsce chcemy przekazać ukraińskim koleżankom i kolegom najszczersze wyrazy wsparcia i pełnej solidarności w tym niezwykle trudnym czasie. Mamy nadzieję, że wy i wasi najbliżsi będziecie bezpieczni, a trwający kryzys szybko znajdzie swoje pokojowe rozwiązanie -  przekazał Sobczyk.

Biedronka zatrudni kolejne osoby z Ukrainy

Popularna sieć sklepów poinformowała też, że pracuje obecnie nad specjalną uproszczoną ścieżką zatrudniania dla członków rodzin pracowników oraz dodatkowym wsparciem dla ukraińskich kolegów i koleżanek. Szczegóły zostaną podane niebawem. 

Źródło: portalspozywczy.pl