Większość z nas po zaparzeniu herbaty, odruchowo wyrzuca zużytą torebkę do kosza. Przeczytajcie, do czego może wam się taka torebka przydać a nigdy więcej nie wyrzucicie jej do śmietnika.

Niezwykle zastosowanie zużytych torebek herbaty

Herbata jest drugim po wodzie, najczęściej spożywanym napojem świata. Czarna herbata oferuje wiele korzyści zdrowotnych, ponieważ zawiera przeciwutleniacze i związki, które mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w organizmie.

Ale poza walorami zdrowotnymi i wspaniałym smakiem herbaty, ma ona również szerokie zastosowanie poza naszą kuchnią. Jak można wykorzystać zużyte torebki herbaty? Oto kilka naszych propozycji

Peeling do twarzy

Herbata pomaga zmniejszyć pory i zapewnia naszej skórze zdrowy blask. Przerwijcie torebkę ze zużytą herbatą i wysypcie jej zawartość do miski a następnie dodajcie czubatą łyżeczkę miodu. Delikatnie wmasujcie mieszankę w twarz, pozostawcie ją na 5 minut, a następnie spłuczcie ciepłą wodą. 

Zobacz także:

Neutralizuje brzydki zapach z kosza na śmieci

Kosze na śmieci często nieprzyjemnie pachną. Zneutralizujcie ten niemiły zapach, pozostawiając w koszu kilka torebek zużytej herbaty.

Usunie brzydki zapach z lodówki

Zużyte torebki herbaty doskonale też zniwelują brzydki zapach w lodówce. Zaparzcie kilka torebek czarnej herbaty, a następnie wysuszcie je, umieśćcie na małych talerzykach i wstawcie je do lodówki. Nieprzyjemne zapachy powinny zniknąć w ciągu doby.

Zmniejszy opuchliznę wokół oczu

Zbyt mała ilość snu, zbyt duża ilość sodu w diecie oraz alergie,  mogą powodować opuchliznę wokół oczu. Aby temu zaradzić, namoczcie dwie torebki herbaty w ciepłej wodzie, a następnie włóżcie je na kilka minut do lodówki, aby ostygły. Umieśćcie jedną torebkę na każdym oku na maksymalnie 5 minut, a obrzęki powoli zaczną znikać. 

Domowe i niedrogie odświeżacze powietrza

Nie musicie już kupować drogich odświeżaczy powietrza. W kilka minut możecie zrobić własną pachnącą saszetkę. Po zaparzeniu herbaty pozostawcie torebkę do wyschnięcia. Następnie dodajcie do niej 2-3 krople ulubionego olejku eterycznego. Zawieście taki odświeżacz w pralni lub umieśćcie w szufladach komody.

Pomoc przy opuchniętych dziąsłach

Jesteście po ekstrakcji zęba? Dentyści polecają w takich sytuacjach czarną herbatę w torebkach jako tymczasowe lekarstwo po wyrwaniu zęba. Dzięki swoim właściwościom, czarna herbata pomaga zatrzymać krwawienie, zmniejszyć obrzęk naczyń krwionośnych i zabić niektóre bakterie. Aby uspokoić obolałe dziąsła, przyciśnijcie wystudzoną, mokrą torebkę herbaty do dziąsła i trzymajcie ją tam przez 5 minut.

Pomoc przy podrażnieniach po depilacji

Jedną z nieznanych funkcji czarnej herbaty jest to, że świetnie się sprawdza na podrażnienia po depilacji. Herbata zawiera kwas taninowy, który pomaga zmniejszyć zaczerwienienia i inne problemy skórne, np. te po depilacji. Jak to zrobić? Wystarczy przetrzeć podrażnione miejsca wilgotnymi i wystudzonymi torebkami z czarną herbatą. Czynność należy powtarzać aż dyskomfort zniknie.

Źródło: msn.com.pl