Andrzej Polan pracuje na co dzień jako kucharz w porannym programie TVN. Jeżeli oglądacie „Dzień dobry TVN” na pewno widzieliście, jak przygotowuje na żywo różne smakowite dania. Polan przyjął ostatnio zaproszenie do programu "Uwaga! Kulisy sławy", w którym przyznał, że cierpi od jakiegoś czasu na depresję.

Andrzej Polan przyznał, że ma depresję

Kucharz TVN zdradził, że walczy z depresją. Polan nie ukrywa, że jego stan psychiczny znacznie się pogorszył wraz z nadejściem pandemii koronawirusa. Mężczyzna ujawnił też, że leczy się u psychiatry.

Pandemia zabiła mnie, zupełnie nie wstydzę się tego, że chodzę na regularne spotkania i leczę się u psychiatry. Moja głowa już inaczej by tego nie pociągnęła. A jakby nie pociągnęła, to nie byłoby mnie na tym świecie – powiedział.

Trudna sytuacja finansowa Polana

Kucharz TVN przyznał, że pandemia i zamknięcie restauracji sprawiły, że był bez grosza. Do dziś ma problemy finansowe.

To, że się uśmiecham, jak jestem na nagraniach, to jak was spotkałem… Cieszyłem się, ale przy tym, ile siedzi we mnie bólu wewnątrz, to tylko ja wiem. Wiedzą to jeszcze moi ludzie, bo potrafię się do nich rozpłakać i powiedzieć: "Ja już więcej nie dam rady tego robić". A jeśli chodzi o kieszenie? Puste, jak cholera - zdradził w programie "Uwaga! Kulisy sławy".

Największe marzenie Polana

Zapytany o swoje największe marzenie przyznał, że chciałby pracować i zamieszkać w małym domku.

Zobacz także:

Marzeniem jest, żebym pracował, żył i był. Ja wiem, że wszyscy tak mówią, ale ja tak chcę. Dziękuję za każdy dzień, że jest. Marzeniem jest też, żeby wyjść z mieszkania i zamieszkać w małym domku, gdzie będzie ogród. Choć to marzenie ściętej głowy – dodał.

Czym jest depresja?

Depresja to choroba psychiczna, która w negatywny sposób wpływa na samopoczucie, sposób myślenia i działania danej osoby. Stan ten powoduje uczucie przygnębienia, smutku oraz prowadzi do utraty zainteresowania czynnościami, które kiedyś sprawiały nam przyjemność. Nieleczona depresja może się pogłębiać i zaburzać zdolność do funkcjonowania w pracy i w domu.

Depresja może mieć różny przebieg - od łagodnego, do ciężkiego.

Objawy tego stanu mogą obejmować:

  • Uczucie smutku lub przygnębienia
  • Utratę zainteresowania rzeczami, które kiedyś sprawiały nam przyjemność
  • Wahania apetytu — spadek lub przyrost masy ciała, który nie ma związku z dietą
  • Bezsenność lub zbyt długi sen
  • Zmęczenie, brak energii
  • Poczucie bezwartościowości lub winy
  • Trudności z myśleniem, koncentracją lub podejmowaniem decyzji
  • Myśli samobójcze

Na szczęście stan ten można skutecznie leczyć poprzez zastosowanie psychoterapii i farmakoterapii.

Szacuje się, że na całym świecie na depresję cierpi 350 mln ludzi. W Polsce jest to ok. 1,5 miliona osób.

Źródło: Psychiatry.org, radioZET