Idą święta. Z tej okazji władze Krakowa postanowiły przygotować dla swoich mieszkańców coś wyjątkowego. Darmowy posiłek, podczas którego mieszkańcy tego miasta będą mogli spotkać się i skosztować smacznych, świątecznych potraw. Kiedy odbędzie się to wydarzenie?

Darmowy poczęstunek dla mieszkańców Krakowa

W dniach 6-17 grudnia w sześciu różnych punktach w Krakowie, odbędzie się darmowy poczęstunek dla mieszkańców. Wiceprezydent miasta, Andrzej Kulig ma nadzieję, że stanie się to nową tradycją Krakowa:

- Myślę, że będzie to nowa tradycja, która pojawiła się w naszym mieście i która wprowadza mieszkańców w dobrą, przyjazną, serdeczną atmosferę, czego niezwykle nam potrzeba w codziennym życiu - powiedział wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Gdzie można będzie otrzymać darmowy posiłek?

Darmowe posiłki zostaną rozdane:

  • 6 grudnia przed Nowohuckim Centrum Kultury
  • 8 grudnia przy pętli tramwajowej Bronowice Małe
  • 10 grudnia przy pętli Kurdwanów
  • 13 grudnia na placu Wolnica
  • 15 grudnia przy pętli Krowodrza Górka
  • 17 grudnia na Małym Rynku

- Przy Nowohuckim Centrum Kultury będzie nam towarzyszyć wspaniały świąteczny wystrój i muzyka - powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy, Witold Kramarz.

- Wybraliśmy pętle tramwajowe i osiedla, żeby być jak najbliżej mieszkańców - dodał.

Posiłki będą rozdawane od godziny 16:00. W menu będą takie smakołyki, jak smażony karp (w planach jest przygotowanie aż 10 tys. porcji), kapusta z grochem oraz świeży chleb.

Zobacz także:

Nie zjedzą karpia na miejscu?

Organizatorzy akcji apelują do mieszkańców, aby pamiętali o trwającej pandemii koronawirusa i stosowali się do obostrzeń. Przede wszystkim powinni zachowywać dystans, nosić maseczki i nie spożywać jedzenia na miejscu.

Posiłki będą wydawane w jednorazowych naczyniach. Jeśli ktoś chce, może też przynieść własne pojemniki. Akcja odbędzie się już po raz drugi. Jej organizatorami są: Bartłomiej Szczoczarz - właściciel gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, miasto Kraków i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W ubiegłym roku najliczniejszą grupę stanowili seniorzy. Jak będzie podczas tegorocznej edycji? 

Źródło: horecatrends.pl