Czy w końcu, po trzech latach od wybuchu pandemii, doczekamy się momentu, w którym będziemy mogli zdjąć z twarzy maseczki? Wszystko wskazuje na to, że tak. Padła już nawet konkretna data. 

Obowiązek noszenia maseczek w sklepach

Wybuch pandemii koronawirusa całkowicie zmienił nasze spojrzenie na świat. Wiele osób zaszyło się ze strachu w domach, ograniczyło nawet kontakty z bliskimi, a jeśli wychodziło na zewnątrz, to tylko do pracy lub do sklepu.

Koronawirus sprawił, że musieliśmy przystosować się do wielu zupełnie nowych dla nas zasad – do noszenia maseczek, dezynfekowania rąk i utrzymywania społecznego dystansu. Mimo wielu obaw, jakie mieli lekarze i wirusologowie, ostatni wariant koronawirusa - omikron - okazał się zdecydowanie mniej dolegliwy niż wariant delta, z którym mieliśmy do czynienia w poprzedniej fali.

W najnowszym wywiadzie, minister zdrowia Adam Niedzielski komentując kwestię kierunku rozwoju epidemii, stwierdził, że zarówno „sytuacja międzynarodowa, jak i perspektywy i prognozy, którymi dysponujemy, są pozytywne".

Zobacz także:

Właśnie to sprawiło, że minister podjął decyzję, na którą czekali wszyscy z nas - to koniec z obowiązkiem noszenia maseczek w sklepach.

Kiedy zostanie zniesiony nakaz noszenia maseczek w sklepach?

Jak poinformował dziś rano minister zdrowia Adam Niedzielski, w dniu 28 marca, czyli w najbliższy poniedziałek, obowiązek noszenia maseczek z wyjątkiem podmiotów leczniczych, zostanie zniesiony.

Dodał, że zostanie także zniesiona „izolacja domowa oraz kwarantanna domowa dla współdomowników i wszystkie kwarantanny związane z wjazdem do Polski".

Wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz twierdził, że rekomendacja ministra zdrowia dotycząca zakończenia obowiązku noszenia maseczek, mówi o terminie od 1 kwietnia. Jednak według najnowszych informacji, zakaz ten zostanie zniesiony wcześniej, bo w już w najbliższy poniedziałek.

Cieszycie się z takiego obrotu spraw?

Źródło: money.pl, TVN24.pl