Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami. To jedyna taka okazja w roku, by bez wyrzutów sumienia objadać się pączkami, faworkami i innymi słodkimi wypiekami. Gdzie szukać najlepszych pączków? Katarzyna Bosacka ostrzega, by nie kupować ich w dyskontach. Dlaczego?

Katarzyna Bosacka krytykuje dyskontowe pączki

Katarzyna Bosacka od lat edukuje Polaków w kwestii zdrowego odżywiania. Doradza nie tylko, jak gotować, ale też jak  kupować produkty, które są nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Ostatnio na swoim profilu na Instagramie, dziennikarka poruszyła temat zbliżającego się tłustego czwartku i pączków. Jej zdaniem, tych lepiej nie kupować w dyskoncie. Dlaczego?

- Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami. Supermarkety i cukiernie ruszają z masową produkcją pączków – rozpoczęła swój wpis Katarzyna Bosacka dodając, że dobrych pączków lepiej nie szukać w supermarketach:

- W większości sklepów prawdziwego pączka nie uświadczycie - napisała.

Katarzyna Bosacka ostrzega przed tanimi pączkami

Planujecie kupić pączki w popularnym dyskoncie? Lepiej tego nie róbcie. Okazuje się, że są one smażone w rakotwórczej fryturze, a następnie mrożone i odgrzewane w sklepie:

Zobacz także:

- (...) są wcześniej przygotowywane w całości, smażone, nadziewane, oblane pomadą (posypane cukrem) i zamrażane. Dopiero w sklepie się je rozmraża i wtedy trafiają na półkę – wyjaśniła.

Z czego powinien być zrobiony prawdziwy pączek?

Zdaniem Bosackiej, prawdziwy pączek nie powinien zawierać żadnych szkodliwych dodatków i ulepszaczy. Do jego zrobienia wystarczą najprostsze produkty:

- Składy takich pączków z marketów pozostawiają wiele do życzenia. »Prawdziwy« pączek powinien głównie składać się z wody, mleka, mąki, masła, drożdży i żółtek. Różnica również tkwi w tłuszczu do smażenia. Te tradycyjne smaży się na smalcu, a te z dyskontów bardzo często na oleju palmowym. Po to, aby obniżyć koszty produkcji – dodała.

Właśnie stąd wynikają również różnice w cenach pączków:

- W prawdziwej cukierni pączek kosztuje nawet 4-5 zł, a w supermarkecie ok. 1-1,5 zł (lub nawet poniżej złotówki).

A wy planujecie w tym roku kupić pączki w dyskoncie, w cukierni czy może zrobicie je sami?

Źródło: Instagram