Już jutro będziemy obchodzić ostatni dzień w roku, czyli Sylwester. Już o północy 31 grudnia powitamy nowy 2022 rok. Jeśli planujecie zrobić w tych dniach zakupy, koniecznie sprawdźcie, do której będą otwarte poszczególne sklepy. Z pomocą przyjdzie wam nasze zestawienie.

Jakie sklepy będą czynne w Sylwestra?

W Sylwestra zrobicie zakupy we wszystkich sklepach, tyle, że będą one otwarte nieco krócej niż zwykle.

  • Sklepy Auchan będą otwarte do godz. 19:00.
  • Placówki Grupy Chorten będą w większości czynne do godz. 19:00, ale z uwagi na fakt, że są to niezależne podmioty, decyzja o ewentualnym wydłużeniu godzin jest uzależniona od właściciela. Pamiętajcie też, że niektóre sklepy sieci Chorten są całodobowe.
  • Sklepy sieci Kaufland będą czynne w Sylwestra do godz. 18:00.
  • Sklepy sieci Lewiatan Holding to sklepy działające na zasadzie franczyzy, co oznacza, że decyzję o otwarciu danego sklepu podejmuje franczyzobiorca. Szczegółowe informacje o godzinach pracy są dostępne w poszczególnych placówkach.
  • Większość sklepów Żabka będzie czynna w godzinach między 6:00 a 23:00.
  • Placówki Lidl będą otwarte do godz. 19:00.
  • Sklepy Netto będą czynne w godzinach od 6.00 do 18.00.
  • Stokrotki zostaną zamknięte o godz. 18:00.

Jakie sklepy będą czynne 1 stycznia?

Zanim wybierzecie się na noworoczne zakupy, np. gdy zabraknie wam wody lub innych produktów spożywczych, pamiętajcie, że 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W pierwszy dzień nowego roku większość sklepów pozostanie więc nieczynna.

Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że zrobicie zakupy w jakiejś Żabce. W tej sieci sklepów 1 i 2 stycznia obowiązują takie same zasady działalności handlowej, jak w niedziele z ograniczeniami handlu. Informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach, na stronie www.zabka.pl oraz w aplikacji Żappka.

Zobacz także:

A co, jeśli nie Żabka? Jeżeli nie macie w swoim pobliżu żadnej Żabki, będziecie mogli zrobić zakupy w sklepach, w których za ladą stanie ich właściciel, takich jak np. Lewiatan, FreshMarket, Carrefour Express czy sklepy sieci Globi. Upewnijcie się jednak u źródła, czy sklepy te na pewno będą otwarte w nowy rok.

Nie zapominajcie też o stacjach benzynowych, bo na nich zakupy zrobicie zawsze.

Źródło: eska.pl, portalspozywczy.pl