Trudno sobie wyobrazić Wielkanoc bez jajek. Zwykle goszczą na naszych stołach w sałatkach lub ugotowane na twardo i podane z farszem. Oczywiście, nie obędzie się też bez niż żadna święconka.

W okresie wzmożonych przygotowań świątecznych, w większości polskich domów będą gotowane jajka. Wiele osób nie lubi jednak tej czynności, ponieważ ma problem z wyjmowaniem z garnka ugotowanych, gorących jeszcze jajek. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby jajka z powrotem wpadły do wody i popękały. Jak to zrobić, żeby się nie oparzyć i zgrabnie wyjąć z garnka jajka?

Jak wyjąć ugotowane jajka z garnka?

Używacie łyżki do wyjmowania ugotowanych jajek? Zamiast łyżki do zupy, wykorzystajcie zwykłą kuchenną trzepaczkę. Jak się do tego zabrać? 

Pewien użytkownik TikToka postanowił sprawdzić, czy zwykła trzepaczka może być skuteczna w wyjmowaniu ugotowanych na twardo jajek. Jego metoda robi furorę w sieci. Sprawdźcie sami, czy rzeczywiście działa. 

Zobacz także:

@sidneyraz apparently whisks are multi use #whisk #firsttime #whisk #inmy30s #learnontiktok #tipsandtricks #lifehacks ♬ original sound - sidneyraz

Jak przechowywać ugotowane na twardo jajka?

Jajka na twardo to świetna przekąska nie tylko na święta, ale również na co dzień. Doskonale się sprawdzą nie tylko w sałatce, ale też na kanapce. Ugotowane jajka należy jednak odpowiednio przechowywać, żeby się nie zepsuły. Najlepszym miejscem do przechowywania jajek na twardo jest lodówka.

O czym jeszcze należy pamiętać?

  • Przechowywanie jajek ugotowanych na twardo w temperaturze pokojowej przez długi czas, nie jest bezpieczne. Jeśli jajka nie zostaną zjedzone w ciągu kilku godzin, konieczne jest przechowywanie ich w lodówce.
  • Najlepszym sposobem przechowywania jajek ugotowanych na twardo jest trzymanie ich w zakrytym pojemniku w lodówce. Jeśli jajka zostały już obrane, należy je zwilżyć, przykrywając je od dołu i od góry wilgotnym ręcznikiem papierowym przed umieszczeniem ich w pojemniku.
  • Pamiętajcie, że idealne jajko nie ma zielonego pierścienia wokół żółtka i zwykle ma kremową konsystencję w środku.
  • Jeżeli chcecie uzyskać maksymalną świeżość, zostawcie jajka w skorupkach, aż będziecie chcieli je zjeść. Skorupka chroni jajko przed bakteriami i może zapobiec wchłanianiu przez nie zapachów z innych produktów spożywczych w lodówce.
  • Jajka na twardo można przechowywać w lodówce do 7 dni.

Źródło: Radio Zet