Pączki - zwłaszcza te samodzielnie przygotowane - smakują najlepiej tuż po usmażeniu. Jednak wystarczy odczekać dzień czy dwa, by stały się suche, twarde i po prostu niesmaczne. Czy da się je jeszcze jakoś uratować?

Jak odświeżyć czerstwe pączki?

Nic nie przebije smaku tradycyjnych, domowych pączków. Przygotowując samodzielnie wypieki, zawsze smażymy je z zapasem. Z kilograma mąki, wyjdzie nam nawet kilkanaście pączków. Co zrobić z taką ilością tych łakoci, jeśli wiadomo że nie znikną z talerzy od razu?

Przygotowując pączki, warto zaprosić na degustację bliskich – rodzinę, sąsiadów czy przyjaciół. Pączki smakują najlepiej w dniu, w którym je przygotowaliśmy. Co zrobić, gdy pączki nam zostaną i na drugi dzień są twarde i nie takie smaczne, jak po usmażeniu? Z pomocą przyjdzie wam pewna prosta sztuczka. Wystarczy, że użyjecie mikrofalówki.

Odświeżanie pączków w kuchence mikrofalowej

Mikrofalówka jest świetnym rozwiązaniem w przypadku odświeżania pączków. Oprócz tego, że jest to niezwykle szybka metoda, daje pożądane rezultaty. Ponadto, możecie podgrzać tylko tyle pączków, ile w danym momencie potrzebujecie a resztę zostawić na później.

Zobacz także:

Jen Greif - cukierniczka i współwłaścicielka cukierni w Tampa na Florydzie, zdradziła jak krok po kroku odgrzać pączki w mikrofalówce.

  1. Włóżcie czerstwe pączki do mikrofalówki i podgrzewajcie je przez jedynie 10-15 sekund (sprawdźcie co około pięć sekund, czy pączki są już miękkie).
  2. Po wyjęciu z mikrofalówki, pączki powinny być miękkie, zupełnie tak jakby były świeże.

Pamiętajcie jednak, aby szybko je zjeść, ponieważ w krótkim czasie znów mogą stać się twarde. Uważajcie też, żeby nie poparzyć języka konfiturą, która może być bardzo gorąca. Nadzienie pączka podgrzewa się bowiem dużo szybciej niż samo ciasto.

Inne metody na odświeżenie czerstwych pączków

Nie macie kuchenki mikrofalowej? Użyjcie innych metod na odświeżenie twardych pączków.

Połóżcie wilgotny papier na pączkach

Jeśli wasze pączki stały przez długi czas, na pewno zrobiły się twarde i zwietrzały. Aby przywrócić im miękkość, zwilżcie w wodzie ręcznik kuchenny i połóżcie go na pączkach.

Odgrzewanie pączków w piekarniku

Nie macie kuchenki mikrofalowej? Nie martwcie się - możecie również skorzystać z piekarnika. Mimo iż metoda ta zajmie wam nieco więcej czasu i zużyje więcej energii elektrycznej, ma ona pewną zaletę - możecie odgrzać jednocześnie dużą ilość pączków - tyle, ile zmieścicie na blasze do pieczenia.

Znacie jakieś inne metody na odświeżanie pączków?

Źródło: haps.pl