Oczywiście znamy popularne powiedzenie głoszące o tym, że o gustach się nie dyskutuje. Wiemy też dobrze o tym, że lepsze jest wrogiem dobrego, ale…

No właśnie. Ale przecież człowiek uczy się przez całe życie! Tak samo może być w przypadku jajecznicy, którą codziennie przyrządzacie z rana sobie i swoim bliskim.

Na jakim tłuszczu powinno się smażyć jajecznicę?

Nie będziemy rozstrzygać odwiecznego sporu, która jajecznica jest lepsza – ta ścięta prawie na wióry, czy ta jeszcze się lejąca…

Nie ulega za to wątpliwości, że  najsmaczniejszą jajecznicą będzie zawsze taka, która została przygotowana na maśle.

Zobacz także:

Wszyscy znamy na pewno osoby, które wolą co prawda jajka smażone w tradycyjny, wiejski sposób, czyli na smalcu. Ten jednak ma dość intensywny smak. Nie wszystkim przypadnie on do gustu.

Kiedy wrzucać jajka na patelnię na jajecznicę?

I w jednym, i w drugim przypadku kluczowa będzie kwestia smażenia jajek. Zwolennicy kremowej, delikatnej jajecznicy mówią wprost – nie rozpuszczajcie masła przed wrzuceniem jajek na patelnię!

Podobno wystarczy wrzucić jajka na patelnię równocześnie z dawką masła. Oczywiście takie podejście do tematu będzie możliwe tylko wtedy, gdy dysponujecie dobrą patelnią, najlepiej z powłoką teflonową.

W przeciwnym wypadku spora część jajecznicy może zostać wam na patelni! Właśnie tutaj leży tajemnica „kradzieży” lub „zjadania” jednego jajka przez patelnie…

W smażeniu jajecznicy przyda się także dobra, silikonowa łyżka. Jeszcze lepsza będzie szpatułka wykonana z tego materiału. Takie narzędzia pomogą wam w odklejeniu przywartego do patelni jajka.