Iwona Węgrowska postawiła sobie niedawno pewien cel. Piosenkarka chciałaby ważyć zaledwie 50 kilogramów przy wzroście 166 cm. Jak planuje tego dokonać?

Kim jest Iwona Węgrowska?

Iwona Węgrowska urodziła się w 1982 roku w Żorach. To popularna polska piosenkarka i autorka tekstów. Węgrowska dorastała w rodzinie o muzycznych tradycjach. Jej ojciec i dziadek grali na akordeonie, a babcia oraz rodzice śpiewali.

Iwona rozpoczęła swoją muzyczną karierę w latach 2004–2007 jako wokalistka zespołu Abracadabra, z którym wydała dwa albumy studyjne. W trakcie swojej wieloletniej kariery muzycznej współpracowała m.in. z Marianem Lichtmanem, Piotrem Kupichą, Piotrem Rubikiem, Magdą Femme, Liroyem i DKA. Prywatnie jest szczęśliwą mamą 6,5-letniej córki Lilii, której zadedykowała utwór „Lilia” z 2018 roku.

Iwona Węgrowska chce schudnąć

Przez pandemię koronawirusa, wielu artystów zostało tymczasowo bez pracy i zaszyło się w swoich domach. Brak występów i koncertów, odbił się nie tylko na portfelach znanych i sławnych, ale również na ich sylwetkach. Wie o tym doskonale Iwona Węgrowska, która przyznaje, że podczas lockdownu przybrała nieco na wadze:

Zobacz także:

- Pandemia niestety dała mocno popalić. Myślę, że nie tylko mi, ale większości ludzi, którzy po prostu siedzą w domu i częściej zaglądają do lodówki. Tak jest też u mnie, że w czasie tego zamknięcia zajadałam stres. Ale zawsze mam czerwoną lampkę z tyłu głowy, że jak przychodzi taki moment, gdy widzę, że nie dopinam spodni albo ledwo, to wtedy wchodzę na wagę, nie chcę zerkać, ale po prostu potrafię sobie powiedzieć stop. I wtedy przechodzę na różne drastyczne diety, które bardzo mi pomagają psychicznie – powiedziała agencji Newseria Lifestyle Iwona Węgrowska.

Na jakiej diecie jest Iwona Węgrowska?

Piosenkarka przyznaje, że trudno jest jej ułożyć sobie dietę, która będzie nie tylko zdrowa, ale i skuteczna. Dlatego chętnie zasięga porad specjalistów:

- Muszę mieć coś, co jest wyznaczone i wtedy się tego trzymam. Z reguły moją ukochaną dietą jest dieta kopenhaska, teraz właśnie ją skończyłam i przeszłam na dietę dr Dąbrowskiej. Przyznam szczerze, że bardzo mi to pomaga i po raz pierwszy w życiu nie jem mięsa, tylko jestem na warzywach, owocach i jest to typowe oczyszczenie mojego organizmu - mówi piosenkarka.

Jaki jest dietetyczny sposób Iwony Węgrowskiej na schudnięcie? Piosenkarka opowiedziała o swoim stosunku do warzyw:

- Jem dużo różnych sałat zielonych, unikam czerwonych, tylko wszystko na zielono. Widzę, że po prostu zmieniłam coś, co było zawsze, i jeszcze bardziej lecę z wagi – dodaje. 

Iwona Węgrowska chciałaby ważyć 50 kilogramów

Jakiś czas temu piosenkarka przyznała, że jej wymarzona waga to 50 kilogramów:

- Mam postawiony cel i moja wymarzona waga to jest 50 kg. Jeszcze mi zostało parę kilogramów, ale bardzo bym chciała ważyć właśnie 50 kg. Zawsze ważyłam 58–57, ale moja górna granica to było 59 kg i wtedy już po prostu fatalnie się z tym czułam. Teraz bardzo dbam o pilnowanie diety – mówi.

Piosenkarka nie ukrywa, że odziedziczyła po tacie pewną dolegliwość, która bardzo jej uprzykrza codzienne życie. Chodzi o zatrzymywanie wody w organizmie:

– Mam problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie, ale to mam rodzinnie, po moim świętej pamięci tacie. Jemu też zawsze się zatrzymywała woda, więc walczę z tym od zawsze. Więc nawet jak nie jem, a np. nie piję dużo wody, to potem wyglądam jak balon, a to nie jest przez jedzenie, tylko po prostu przez to, że się zatrzymuje ta woda - mówi.

Piosenkarka dodała, że często sięga po napar z pokrzywy i codziennie rano parzy sobie zioła, dzięki którym schodzi z niej woda.

Źródło: lifestyle.newseria.pl