Jedna z największych firm produkujących wyroby mięsne w Polsce – Indykpol – włączyła się w pomoc Ukrainie. Jak informuje Portal Spożywczy:

- W poniedziałek, 7 marca 2022 z olsztyńskiego zakładu należącego do Indykpol S.A. wyjechało ponad 580 tys. parówek stanowiących pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Parówki trafią wprost do potrzebujących – czyli do wygłodniałych mieszkańców ukraińskich miast, nadal wściekle atakowanych przez Rosjan.

Indykpol przekazał ponad pół miliona parówek do Ukrainy

Na Ukrainie trwa obecnie wojna, która doprowadziła do ogromnego kryzysu humanitarnego. W wielu miastach nie ma gazu, prądu ani wody. Ludzie śpią w schronach bez dostępu do kuchni, łazienki czy toalety. Topią śnieg, żeby mieć czego się napić. O jedzeniu niekiedy nie ma nawet mowy.

Z myślą o takich osobach firma Indykpol postanowiła przekazać ponad 580 tys. parówek stanowiących pomoc humanitarną dla naszych ukraińskich sąsiadów:

Zobacz także:

- Mimo ogromnych trudności z transportem chłodzonych produktów spożywczych na ogarnięte wojną tereny, Indykpol – przy współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą oraz Ambasadą Ukrainy w Polsce – był w stanie zorganizować priorytetową produkcję i wysyłkę parówek do najbardziej potrzebujących mieszkańców Ukrainy - donosi portal spożywczy.

Do akcji przyłączyli się też partnerzy, którzy przekazali Indykpolowi nieodpłatnie materiały pomocnicze niezbędne do produkcji.

Byli to:

  • Model Opakowania Sp. z o.o.
  • DAT-Schaub Polska Sp. z o.o. wraz z Viscofan
  • Polonis Druk Sp. z o.o.
  • Wipol

- Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, że w ten sposób możemy pomóc tym, którzy dziś tej pomocy bardzo potrzebują na terenie objętej wojną Ukrainy - napisał zarząd GK Indykpol.

Firma Indykpol została założona w 1991 roku. To jeden z największych polskich producentów wyrobów drobiarskich. Jest uznawana za polskiego lidera w produkcji mięsa indyczego.

Źródło: portalspozywczy.pl