Amisze to protestancka wspólnota, wywodząca się ze Szwajcarii, znana z przebywania w separacji i niechęci do techniki. Są zwolennikami domowych metod leczniczych, a receptury na lecznicze napary i mikstury przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Poznajcie jedną z nich.

Mikstura amiszów z prostych składników

Mieszankę najłatwiej jest przyrządzić w blenderze, choć amisze nigdy nie użyliby tego elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego. Kobiety ze wspólnoty wszystkie prace domowe wykonują ręcznie, nie używają mikserów, blenderów, elektrycznych młynków czy kuchenek. Nie korzystają też z lodówki. To dlatego, że społeczność nie uznaje elektryczności i nie instaluje jej w swoich domach.

Składniki:

  • 1 kawałek startego imbiru
  • 3 ząbki czosnku
  • 1 łyżka miodu naturalnego
  • 1 łyżka soku jabłkowego
  • 1 łyżka soku z cytryny

Przygotowanie:

  1. Składniki dokładnie zmiksujcie, do uzyskania gładkiej, jednolitej konsystencji.
  2. Przelejcie do zamkniętego pojemnika, np. słoika i wstawcie do lodówki.

Stosowanie:

Spożywajcie jedną łyżeczkę napoju codziennie rano i wieczorem, na pół godziny przed jedzeniem. Podana ilość składników pozwoli przygotować syrop wystarczający na tygodniową kurację.

Działanie lecznicze mikstury amiszów

Regularne spożywanie tej mieszanki pomaga zredukować zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu we krwi. Dzięki odpowiedniemu poziomowi cholesterolu zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, zawału serca czy udaru mózgu. Eliksir redukuje też ciśnienie krwi, eliminując zagrożenie wystąpienia nadciśnienia.

Zobacz także:

Ponieważ w składzie znajdują się imbir, czosnek i cytryna, syrop ma działanie podnoszące odporność oraz łagodzące objawy grypy i przeziębienia. Dzięki dodatkowi miodu i soków owocowych dostarcza dużej dawki energii. Z tych powodów zalecane jest stosowanie syropu na początku dnia, aby wzmocnić poranną dawkę potrzebnej energii, a także w sezonie jesienno-zimowym, gdy zwiększa się ilość infekcji i przeziębień.

Źródło: msn.com, wikipedia.pl