Nie lubicie przesadnie kwaskowatego smaku zupy ogórkowej? Dodajcie do niej te dwa składniki a wasza zupa zyska przyjemny, kremowy smak.

Zblendowany ziemniak i majonez do zupy ogórkowej

Zupa ogórkowa to klasyka polskiej kuchni. Jej smak uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Odpowiednio przygotowana ogórkowa jest delikatna w smaku z lekką nutką kwasowości. Nieodpowiednie proporcje składników mogą jednak sprawić, że zupa wyjdzie zbyt kwaśna i nieprzyjemna w smaku.

Na szczęście, wiemy, jak temu zaradzić. Chcecie nadać swojej zupie ogórkowej zupełnie nowy smak? Dodajcie do niej te dwa dość nietypowe składniki a będzie idealnie kremowa i delikatna.

Chodzi o zblendowanego i ugotowanego ziemniaka oraz 1-2 łyżki majonezu. Dzięki tym dwóm dodatkom smak waszej zupy będzie delikatniejszy, a jednocześnie będzie ona miała przyjemną, bardziej kremową konsystencję.

Zobacz także:

Ziemniaki zazwyczaj lądują w zupie ogórkowej w postaci pokrojonej, równej kostki. Część z nich możecie wyłowić z gotującej się zupy i zmielić za pomocą blendera kielichowego, a następnie dodać z powrotem do garnka. Z kolei majonez dodajcie pod koniec procesu gotowania - nie przesadzajcie z jego ilością, by nie nadać zupie zbyt dużej ilości dodatkowego tłuszczu.

Czy zupa ogórkowa jest zdrowa?

Zupa ogórkowa jest nie tylko pożywna i smaczna, ale też bardzo zdrowa, ponieważ powstaje na bazie kiszonych ogórków. 

Smaczna zupa ogórkowa powinna być ugotowana na wywarze mięsnym (np. na żeberkach), włoszczyźnie (marchewka, pietruszka, seler, por), z dodatkiem przypraw (liść laurowy, ziele angielskie, pieprz) oraz oczywiście startych na tarce kiszonych ogórków (dodajemy je wraz z zalewą) i pokrojonych w kostkę ziemniaków.

Na szczególną uwagę zasługują ogórki kiszone, z uwagi na bogactwo witamin i minerałów. Ogórki kiszone są przy tym niskokaloryczne, więc są polecane dla osób będących na diecie, a także wspomagają prawidłową przemianę materii i pomagają pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

Źródło: ekologia.pl, gotowanie.onet.pl