W wielu supermarketach możecie kupić cytrusy – np. pomarańcze, mandarynki czy cytryny, w charakterystycznych siateczkach. Czy wiecie, że siateczki te możecie jeszcze wykorzystać? Nie wyrzucajcie ich do kosza. Możecie ich użyć do zrobienia domowej myjki do naczyń.

Do czego wykorzystać siateczki po cytrusach?

Jeśli kupujecie często cytrusy w siateczkach, nie wyrzucajcie siateczek do kosza. Wystarczy, że włożycie jedną siateczkę w drugą a otrzymacie domowej roboty czyścik do naczyń, którym będziecie mogli wyczyścić zabrudzone powierzchnie, które o wiele trudniej jest usunąć zwykłą gąbką.

Dlaczego pomarańcze są sprzedawane w czerwonych siateczkach?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego właściwie pomarańcze są sprzedawane w czerwonych siateczkach, a nie przykładowo w żółtych czy zielonych? Okazuje się, że to sprytna taktyka stosowana przez sklepy spożywcze. Czerwone opakowania z siatki mają pewien ukryty cel - sprawiają, że pomarańcze wyglądają bardziej... pomarańczowo.

Czerwony kolor na tle skórki pomarańczy (a także mandarynki i grapefruita) tworzy iluzję, która sprawia, że wydaje się ona bardziej żywa, pomarańczowa, zachęcając tym samym klientów do zakupu.

Zobacz także:

Dlaczego cytryny są sprzedawane w żółtych siateczkach?

Ta sztuczka działa na tej samej zasadzie w przypadku cytryn, o czym doskonale wiedzą sprzedawcy.  Cytryny zwykle są sprzedawane w żółtych lub zielonych siateczkach, aby wyglądały na bardziej żółte. Co by było, gdybyśmy umieścili te owoce w czerwonej torebce? Wówczas byłyby one  bardziej pomarańczowe niż żółte.

Co jeszcze warto wiedzieć o workach polipropylenowych z czerwonej siatki?

Worki te są o wiele lepsze od plastikowych opakowań, a nawet opakowań z tkaniny. Dlaczego? Z kilku powodów. 

  • sprawiają, że owoce wyglądają atrakcyjniej
  • pozwalają im oddychać
  • umożliwiają klientom kontrolę jakości owoców przed zakupem
  • podlegają recyklingowi
  • nie rozpadają się pod wpływem wilgoci lub wysokiej temperatury

Źródło: cadybag.com, tipy.interia.pl