Żabka to jedna z najpopularniejszych sieci sklepów spożywczych w Polsce. Firma powstała w 1998 roku i działa na zasadzie franczyzy. Jedną z największych zalet tego sklepu jest to, że jest czynny w niedzielę. Ostatnio głośno było również o tym, że część Żabek będzie działać na zasadzie sklepów samoobsługowych.

W Polsce istnieje ponad 7100 sklepów Żabka prowadzonych przez ponad 5700 franczyzobiorców. Jesteście ciekawi, ile zarabia osoba, która prowadzi taki sklep?

Ile zarabia franczyzobiorca Żabki?

Jeżeli chcielibyście otworzyć własną Żabkę, najpierw powinniście przejść specjalną rekrutację oraz szkolenie. Oferta jest bardzo ciekawa i dobrze płatna.

Nowa oferta stanowi zabezpieczenie dla początkującego franczyzobiorcy i pozwala skupić się na rozwoju biznesu, szczególnie na pierwszym etapie funkcjonowania sklepu i zapewnienia dostępności produktów - donosi portal dlahandlu.pl

Kwota gwarantowana jest wysoka

Zarobki dla początkującego franczyzobiorcy sięgają 17 tys. zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności i jest to kwota gwarantowana. Franczyzobiorca otrzymuje też wsparcie finansowe do 12 tys. zł. Pieniądze może spożytkować na rozwój biznesu lub ewentualne pokrycie strat, które mogą być skutkiem uczenia się zarządzania własnym sklepem.

Zobacz także:

Żabka zapewnia również swoim franczyzobiorcom całkowicie wyposażony, umeblowany i zatowarowany sklep. Mają oni także możliwość dalszego rozwoju kompetencji oraz mogą liczyć na stałe wsparcie. Wkład własny wynosi zaledwie 5 tys. zł i jest on przeznaczany na zakup koncesji czy kasy fiskalnej.

Żabkę cechuje duża elastyczność, która przejawia się w niemal wszystkich obszarach naszego funkcjonowania i pozwala nam sprawnie dostosowywać się do zmian rynkowych. Dostrzegając taką potrzebę, zdecydowaliśmy się na waloryzację kwoty gwarantowanego przychodu, a także dodaliśmy do naszej oferty dodatkowe wsparcie finansowe. Ta kwota pozwala franczyzobiorcy na spokojny rozwój biznesu, co jest ważne szczególnie w początkowym okresie współpracy, kiedy ryzyko popełnienia błędu jest naturalnie znacznie większe niż w późniejszym etapie prowadzenia biznesu - powiedział Adam Manikowski, dyrektor zarządzający w Żabka Polska.

Zdaniem Manikowskiego, zdecydowana większość sklepów bardzo szybko osiąga zakładany wynik sprzedaży.

Większość placówek szybciej osiąga zakładany wynik sprzedaży, jednak zabezpieczenie finansowe niweluje stres towarzyszący przedsiębiorcom na starcie własnej działalności i pozwala skupić się na jej innych aspektach – dodaje.

Ostatnio w Żabce pojawiła się zupełnie nowa usługa - przeczytajcie.

Źródło: dlahandlu.pl