Aktorka Sonia Bohosiewicz w swojej książce kucharskiej „Leniwa żona”, może się pochwalić świetnymi pomysłami na lekkie przepisy! Gwiazda dobrze wie, że w tym zawodzie trzeba dbać o figurę. Nie zamierza jednak rezygnować z ulubionych słodkości i zamiast tego, przyrządza po prostu ciasta w ich bardziej dietetycznych wersjach.

Jednym z nich jest lekki sernik, który wymaga minimalnej ilości składników. Potrzebne są tylko jajka, twaróg, cukier i odrobina mąki ziemniaczanej. Sprawdźcie ten prosty przepis na leciutki, dietetyczny sernik „leniwej żony”!

Przepis na dietetyczny sernik od Soni Bohosiewicz

Do przygotowania dietetycznego serniczka, którego można jeść nawet na diecie, potrzebne wam będą składniki z poniższej listy:

Składniki:

 • 1 kg twarogu do sernika
 • 8 jajek
 • 6 łyżek cukru/ksylitolu lub słodzika
 • 1 opakowanie cukru waniliowego
 • 2 łyżki mąki ziemniaczanej

Przygotowanie:

 1. Rozbijamy 8 jajek, oddzielając białka od żółtek. To ważne, by robić to bardzo dokładnie – jeśli kawałek żółtka dostanie się do białek, to nic już z nich nie będzie!
 2. Ubijamy białka na sztywną pianę za pomocą miksera. Wsypujemy do niej 6 łyżek cukru, ksylitolu albo słodzika, cukier waniliowy i ubijamy dalej na sztywno.
 3. Dodajemy powoli żółtka, cały czas miksując.
 4. Na koniec do miski z masą dodajemy całe opakowanie sera twarogowego do sernika. Mieszamy dokładnie, do połączenia składników.
 5. Wsypujemy 2 łyżki mąki ziemniaczanej i delikatnie wymieszamy.
 6. Wykładamy tortownicę papierem do pieczenia. Papier będzie się lepiej układał, jeśli najpierw zgnieciemy go w dłoniach. 
 7. Wylewamy do formy całe ciasto i wyrównujemy. Wstawiamy do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika i pieczemy przez 40 minut.

Po skończeniu pieczenia, nie wyjmujemy jeszcze sernika z piekarnika! Co zrobić żeby sernik nie opadł? Wyłączamy piec i zostawiamy ciasto w środku na 20 minut. Po tym czasie uchylamy delikatnie drzwiczki piekarnika i poczekamy jeszcze pół godziny. Dzięki powolnemu zmniejszaniu temperatury ciasto nie opadnie i zachowa swój piękny wygląd. 

Zobacz także:

Kim jest Leniwa Żona?

To po prostu bardzo zajęta kobieta, jak wiele innych w dzisiejszych czasach.

Sonia Bohosiewicz poza tym, że jest popularną aktorką, spełnia się także jako żona i matka. Nie ma czasu na spędzanie całych dni w kuchni. Lubi jednak wejść do swojego królestwa i wyczarować coś pysznego dla bliskich. Koniecznie dietetycznego, bo Bohosiewicz, jak większość kobiet, musi myśleć o linii.

Aktorka w 2019 wydała książkę kucharską, w której wstępie możecie przeczytać:

My, Leniwe Żony, dzielimy się czarami, bo nie ma po co marnować czasu. Każda z nas chce oczarować swoją krainę i iść dalej podbijać świat.

Tylko autorka nie nazywa jej książką kucharską, mówi o niej: „piękny album z przepisami na słodkości”.

Instagram / Sonia Bohosiewicz, Świat Książki , sklep.leniwazona.pl