Pewien internetowy celebryta postanowił przejść na bardzo dziwaczną dietę, w ramach której zaczął spożywać surowe i nie poddane najmniejszej obróbce mięso.

Mężczyzna założył konto na Instagramie, na którym codziennie publikuje filmy, na których widzimy, jak ze smakiem przeżuwa niegotowane piersi z kurczaka, surowe steki z antrykotu a całość popija rozbełtanymi jajkami lub mlekiem. Dziś przypada 77. dzień jego eksperymentu. Jego ostatni post ukazuje, jak je kawałek surowego mięsa mielonego:

- Cegła z posiekanej krowy i mleka owczego. Mielona wołowina stała się moim ulubionym posiłkiem - przyznaje na Instagramie.

Jak wpadł na ten dziwaczny pomysł?

Autor eksperymentu Raw Meat Experiment zdradził, że wcześniej po spożyciu przetworzonej żywności „zawsze czuł się jak g****”, zanim zdał sobie sprawę, że może zmienić swoją dietę.

Mężczyzna był przez około 10 lat weganinem, aby sprawdzić, czy to zmieni jego podejście do jedzenia, a potem poszedł w zupełnie innym kierunku i głównie jadł steki i jajka.

Zobacz także:

Influencer twierdzi, że dramatyczna zmiana diety spowodowała poważne problemy w jego organizmie, ale ostatecznie przyzwyczaili się do jedzenia surowego mięsa.

Mężczyzna wielokrotnie zastanawiał się, dlaczego człowiek jest jedyną istotą na planecie, która musi gotować swój pokarm przed zjedzeniem. Postanowił udowodnić, że to wcale nie jest koniecznie i przeszedł na dietę składającą się z surowego mięsa.

Dodał, że jego dieta nie polega wyłącznie na jedzeniu surowego mięsa, jajek i mleka i co jakiś czas przygotowuje sobie np. burrito.

Czy jedzenie surowego mięsa jest zdrowe?

Zdaniem lekarzy i dietetyków, surowe mięso może zawierać szkodliwe bakterie, w tym Salmonella, Listeria, Campylobacter i E. coli, które mogą powodować poważne zatrucia pokarmowe. Bakterie te ulegają zniszczeniu podczas prawidłowego podgrzewania mięsa.

Eksperci odradzają jedzenie surowego mięsa. Jeśli jednak ktoś koniecznie chce przeprowadzić na sobie taki eksperyment albo nawet przyrządzić sobie klasyczny tatar, powinien upewnić się, że mięso jest bardzo świeże i kupione u renomowanego rzeźnika, który rozumie, w jaki sposób mięso będzie spożywane. Najlepiej też spożywać takie mięso tak szybko, jak to możliwe po uboju.

Źródło: msn.com.pl, Instagram, ladbible.com