Właściciele pewnego poznańskiego baru podjęli decyzję o nie wpuszczaniu do lokalu osób nie zaszczepionych przeciwko COVID-19. Czy słusznie?

Restauracje tylko dla zaszczepionych?

Właściciele poznańskiego baru Twelve Cocktails & Co. postanowili pójść śladem wielu zagranicznych barów i restauracji i nie wpuszczać do lokalu osób, które nie przeszły szczepienia przeciwko COVID-19. Przed weekendem poinformowali, że do ich baru odtąd będą mogły wejść tylko ci, którzy są zaszczepieni i posiadają unijny certyfikat lub mają aktualny, negatywny wynik testu na COVID-19:

- Twelve Cocktails & Co. tylko dla zaszczepionych. Celebrujemy luksus w bezpiecznym otoczeniu! Szanowni Państwo, od dzisiaj wprowadziliśmy w koktajlbarze nowe zasady bezpieczeństwa. Zapraszamy tylko osoby zaszczepione z unijnym certyfikatem lub aktualnym negatywnym wynikiem testu. Dokumenty będą weryfikowane przy wejściu - napisali na oficjalnym profilu na Facebooku.

Co sądzą na ten temat klienci?

Zobacz także:

Właściciele lokalu w ogniu krytyki

Decyzja właścicieli baru Twelve Cocktails & Co. spotkała się z ostrą krytyką ze strony części gości:

- Działanie nastawione na zasięg i rozgłos, a nie troska o realne bezpieczeństwo gości. Z tego, co pamiętam, to byliście jednym z tych lokali, który przyjmował Gości mimo zamkniętej gastronomii i głębokiego lockdownu. Pokazywaliście wtedy zdjęcia, na których obsługa pracowała bez maseczek, itp., ze sporą ilością osób - napisał jeden z internautów.

- Życzę rychłego upadku firmy - dodał kolejny.

- Dożywotni ban i życzenia szybkiej upadłości - czytamy w następnym komentarzu.

- To celebrujcie!! Szczere kondolencje - napisał oburzony klient lokalu.

Byli też tacy, którzy gratulowali im pomysłu i dali temu pełne poparcie:

- Bardzo słuszna decyzja. Brawo za odwagę.

- Fajna sprawa, brawo.

- Nigdy nie byłam, chętnie odwiedzę.

- Doceniam, że bierzecie Państwo odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich gości. Oby jak najwięcej takich miejsc!

Co sądzicie o całym tym zamieszaniu?

Źródło: Facebook