Agata Rubik wypoczywa obecnie z mężem Piotrem i dwiema córeczkami, na Hawajach. W jej przypadku trudno jednak mówić o wypoczynku. Żona słynnego muzyka zatruła się jedzeniem i całe święta spędziła w łóżku. Co dokładnie się stało?

Agata Rubik zatruła się w luksusowej restauracji na Hawajach

Agata i Piotr Rubikowie są małżeństwem od ponad 10 lat. Para uwielbia egzotyczne podróże. Agata i Piotr regularnie odwiedzają odległe kraje, dokąd zabierają również swoje dwie córeczki: 12-letnią Helenę i 8-letnią Alicję.

Tegoroczne święta wielkanocne Agata i Piotr postanowili spędzić z dziećmi na Hawajach. Niestety, w jednej z tamtejszych restauracji, Agata zatruła się jedzeniem, przez co musiała spędzić całe święta w łóżku. Celebrytka opowiedziała o całej sytuacji na swoim Instagramie:

- Kolejny dzień na rajskich Hawajach spędzony na razie w łóżku. Jest przepiękna pogoda, Piotr z dziewczynkami w basenie, a ja walczę o życie. Dawno się tak nie strułam i wygląda na to, że coś mi zaszkodziło w jednej z najbardziej wyjątkowych restauracji na świecie - powiedziała na InstaStory Agata wyjaśniając, że doznała silnego zatrucia pokarmowego.

Czym jest zatrucie pokarmowe i jakie daje objawy?

Zatrucia pokarmowe są dosyć częste, zwłaszcza w egzotycznych krajach. Leczenie zatrucia pokarmowego zazwyczaj zależy od źródła choroby (jeśli jest ono znane) oraz od nasilenia objawów.

Zobacz także:

Zatrucie pokarmowe to stan, który pojawia się po spożyciu żywności zawierającej bakterie, wirusy lub pasożyty. W większości przypadków choroba ustępuje bez leczenia w ciągu kilku dni, ale niektóre rodzaje zatruć pokarmowych mogą trwać dłużej a nawet wymagają hospitalizacji.

Główne objawy zatrucia pokarmowego obejmują:

  • Wymioty
  • Mdłości
  • Biegunkę
  • Ból brzucha
  • Gorączkę

Co zrobić w przypadku zatrucia jedzeniem?

Gdy zatruliśmy się jedzeniem, powinniśmy dużo odpoczywać, aby pomóc organizmowi wyleczyć się z zatrucia pokarmowego. Co jeszcze możemy zrobić?

  • Nie powinniśmy nic jeść ani pić przez kilka godzin po wystąpieniu objawów.
  • Następnie powinniśmy się nawadniać. Jednym z najczęstszych powikłań każdej choroby przenoszonej drogą pokarmową jest odwodnienie spowodowane biegunką i wymiotami. Brak płynów w organizmie może powodować zmęczenie, osłabienie, a czasem nawet nieregularne bicie serca. Uzupełnianie utraconych płynów jest niezwykle ważne. Minerały, takie jak sód, potas i wapń, które utrzymują równowagę płynów w organizmie — muszą zostać uzupełnione.
  • Dieta BRAT (z ang. Banana, Rice, Apple, Toast). Kiedy już zaczniemy jeść, powinniśmy stosować dietę BRAT. Dieta ta jest delikatna dla żołądka i składa się z bananów, ryżu, musu jabłkowego i tostów. Do tej diety można również włączyć klarowne buliony. Taka dieta zawiera pokarmy, które pomagają w ujędrnieniu stolca a także pomaga uzupełnić składniki odżywcze, które utraciliśmy podczas choroby. 

Źródło: Instagram, webmd.com