Ewa Bem ma za sobą niewiarygodną metamorfozę. Gwiazda polskiej estrady już kilka ładnych lat temu schudła aż 15 kilogramów. Na dietę przeszła za namową męża. Jak dziś wygląda i jaką stosuje dietę?

Kim jest Ewa Bem?

Ewa Bem urodziła się w 1951 roku w Warszawie. To słynna polska wokalistka jazzowa, wykonująca także muzykę pop oraz blues, a także autorka tekstów piosenek. Ewa Bem nazywana jest „pierwszą damą polskiego jazzu". W swoim życiu koncertowała w Polsce i w wielu krajach świata, m.in. na Kubie, w USA, w Indiach a także w państwach skandynawskich czy państwach Europy Zachodniej.

Bem była dwukrotnie zamężna. Z pierwszym mężem miała córkę Pamelę (1978–2017 r.). Następnie poślubiła Ryszarda Sibilskiego, z którym ma 27-letnią córkę Gabrielę.

Zobacz także:

Sekret diety Ewy Bem

Jakiś czas temu Ewa Bem zdecydowała się wziąć za siebie i schudnąć, do czego zmotywował ją jej mąż. Gwiazda schudła aż 15 kilogramów, ale to jeszcze nic w porównaniu z tym, czego dokonała przed laty. Wówczas wokalistce udało się zrzucić rekordowe 30 kilogramów i to zaledwie w ciągu 8 miesięcy. Gwiazda nie utrzymała jednak tamtej figury i bardzo szybko przytyła na skutek działania tzw. efekt jo-jo. Artystka bardzo się tym faktem zasmuciła i przestała wychodzić z domu:

- Stawy nie wytrzymują tego ciężaru. A Ewa fatalnie się z tym czuje. Straciła radość życia i optymizm. Zaszywa się tam, gdzie spokój i cisza. Czyta, pisze teksty piosenek, ale o koncertowaniu teraz nie myśli - powiedział w rozmowie z prasą jej przyjaciel.

Piosenkarka nie dawała jednak za wygraną i ponownie wzięła się za odchudzanie. Do codziennego menu włączyła przede wszystkim świeże warzywa i zrezygnowała z jedzenia słodyczy:

- Polubiłam chrupać marchewkę i schudłam 15 kilogramów. Nie ma na mnie innego sposobu jak tylko zamknąć lodówkę i odciąć słodycze - powiedziała w wywiadzie dla magazynu „Na żywo".

Artystka na tym jednak nie poprzestaje i chce jeszcze schudnąć drugie tyle, bo jak sama twierdzi: „świat nie szanuje puszystych i daje im kopniaka". Ewa Bem ma świadomość, że z czasem uda jej się tego dokonać, ponieważ wie, jak ważne jest nie tylko dla jej wyglądu, ale również dla jej zdrowia. 

Źródło: pomponik.pl