Pewien 67-latek z Sędziszowa Małopolskiego (woj. podkarpackie) kilkukrotnie dzwonił w godzinach nocnych na policję, chcąc... zamówić jedzenie. Co mu teraz za to grozi?

Dzwonił pod 112, żeby zamówić jedzenie

67-letni mężczyzna był bardzo głodny, lecz zamiast wybrać numer, pod którym można zamówić jedzenie z dowozem do domu, zadzwonił pod 112, czyli na policję. Czyżby pomylił numery? Bynajmniej, bo pod wskazany wyżej numer mężczyzna dzwonił aż kilka razy i to ok. godziny 23 w nocy:

- Kilka razy dzwonił na numer 112; chciał zamówić jedzenie – poinformował oficer prasowy komendy policji w Ropczycach, Wojciech Tobiasz.

Mężczyzna wręcz żądał od policjantów, aby ci przywieźli mu do domu jedzenie z restauracji. Tobiasz zwraca uwagę na fakt, że jego działanie mogło zaszkodzić tym, którzy naprawdę potrzebowali pomocy, a nie mogli się dodzwonić pod wskazany numer, bo głodny senior blokował połączenie:

- Blokował w ten sposób numer alarmowy, czym mógł uniemożliwić połączenie osobom, które naprawdę mogły potrzebować pomocy – zauważył oficer prasowy komendy policji w Ropczycach, Wojciech Tobiasz.

Policjanci odwiedzili mężczyznę w domu

Policjanci postanowili sprawdzić tę sprawę osobiście i udali się do domu mężczyzny, chcąc zobaczyć, czy na pewno nie dzieje się mu nic złego. 67-latek oświadczył policjantom, że zadzwonił na numer 112, bo był głodny i chciał, aby ktoś dowiózł mu jedzenie.

Zobacz także:

Policja postanowiła natychmiast wyciągnąć wobec mężczyzny konsekwencje prawne:

- Policja w tej sprawie skieruje do sądu wniosek o jego ukaranie – wyjaśnił oficer prasowy Wojciech Tobiasz.

Dlaczego mężczyzna postanowił zadzwonić pod numer 112 zamiast na numer oferujący dowóz jedzenia? Tego policjanci nie ujawnili. Wszystko stanie się jasne, gdy 67-latek złoży szczegółowe zeznania w sądzie.

Gdzie zadzwonić, gdy zechce nam się jeść?

Dzwonienie na policję, gdy chce nam się jeść, jak widać jest kiepskim pomysłem. Jeśli nagle zrobicie się głodni, możecie zadzwonić do lokalnych restauracji, które oferują jedzenie na dowóz. Możecie też skorzystać ze specjalnych platform, które oferują jedzenie z dowozem do domu. Opcji jest naprawdę mnóstwo...

Źródło: onet.pl