Jolanta Fajkowska to znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Widzowie pokochali ją za jej szczery uśmiech i sympatyczne usposobienie. Jesteście ciekawi, w czym tkwi sekret smukłej sylwetki gwiazdy?

Kim jest Jolanta Fajkowska?

Jolanta Fajkowska urodziła się w 1963 roku w Kętrzynie. Mimo iż z wykształcenia jest slawistką i historykiem sztuki, na swojej ścieżce zawodowej postawiła na dziennikarstwo.

Telewizyjną karierę Fajkowska zaczynała w „Teleexpressie". Prowadziła też poranne „Pytanie na śniadanie" w TVP2, a także serwisy kulturalne w TVP Info. Pracowała również w radiu Vox Fm.

Od października 2016 roku do września 2020 roku, pełniła funkcję zastępcy kierownika redakcji rozrywki w Programie I Polskiego Radia oraz była  szefową redakcji i prowadzącą audycji „Cztery pory roku". 

Zobacz także:

Fajkowska przez lata zachwycała widzów swoim kobiecym wyglądem. Na ekranie zawsze mogliśmy oglądać ją elegancko ubraną i uczesaną. Jak dziennikarka o siebie dba i jak wybiera jeśli chodzi o kulinaria?

Sekret diety Jolanty Fajkowskiej

Jolanta Fajkowska zdradziła w jednym z wywiadów, jak wygląda jej dieta. Gwiazda przyznała, że bardzo dba o zdrowe odżywianie i je wszystko, tylko w rozsądnych ilościach:

- Myślę, że organizm sam wie, co jest dla niego dobre i reguluje moje upodobania smakowe. Bardzo na przykład lubię ryby - duszone, pieczone z ziołami czy też gotowane - byle nie smażone. Chętnie jadam serki smakowe. Dotychczas wręcz nie znosiłam ani smaku, ani zapachu czosnku, teraz uważam, że serek z dodatkiem czosnku jest po prostu wyśmienity. Pijam jogurty z owocami, soki - szczególnie upodobałam sobie pomarańczowy - powiedziała.

Prezenterka dodała, że nigdy nie je fast foodów, lubi klasyczne domowe dania, a obiad zawsze podaje z zupą i dużą ilością surówki.

Jolanta Fajkowska o ćwiczeniach fizycznych

Fajkowska zdradziła, że każdy dzień zaczyna od 15 minut ćwiczeń. Będąc jeszcze w łóżku, rozciąga ciało, podnosi stopy i ręce w górę, a następnie opuszcza w dół, żeby krew zaczęła lepiej krążyć.

Później prezenterka wychodzi z łóżka, uchyla okno i kontynuuje gimnastykę. Robi skłony, ćwiczenia na dywanie, a także skupia się na rozciąganiu wszystkich mięśni. Dopiero później gwiazda udaje się pod prysznic i z energią rozpoczyna dzień. 

Źródło: fit.pl