Bartłomiej Topa nawet w wieku 54 lat zachwyca doskonałą formą. Jesteście ciekawi, w czym tkwi sekret jego diety?

Kim jest Bartłomiej Topa?

Bartłomiej Topa urodził się w 1967 roku w Nowym Targu. To polski aktor filmowy, teatralny oraz producent filmowy.

W 1991 roku Topa ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Największa sławę przyniosły mu role w takich produkcjach jak: „Listopad", „Trzy kolory. Biały", „Wrony", „Wesele" czy „Boisko bezdomnych". Zagrał też w takich serialach jak: „Hela w opałach", „Agentki", „39 i pół", „Ojciec Mateusz" czy „Drogówka".

Topa był mężem malarki Agaty Rogalskiej, z którą doczekał się syna. Obecnie jest w związku z prawniczką Gabrielą Mierzwiak, z którą wychowuje dwie córeczki bliźniaczki. Ukochana aktora ma również dwie adoptowane córki: 11-letnią Nadię oraz 16-letnią Idę. Jak aktor na co dzień o siebie dba?

Zobacz także:

Sekret diety Bartłomieja Topy

Batłomiej Topa wygląda świetnie jak na swój wiek. Na pierwszy rzut oka wiele osób daje mu co najmniej kilka lat mniej niż ma w rzeczywistości.

Aktor od lat jest zagorzałym wegetarianinem. Jak wygląda jego sposób odżywiania? Okazuje się, że Topa korzysta z diety pudełkowej. To wygodny sposób żywienia, który umożliwia dobranie indywidualnego menu i otrzymywanie posiłków prosto pod drzwi swojego domu:

- Dostaję pudła z gotowym jedzeniem i jestem zachwycony. Lubię słodycze, ale jeśli mam sobie pozwolić na jakąś słabość, to wybieram ciastko kokosowe, na przykład słodzone miodem czy ksylitolem. Cukru staram się unikać – zdradził Topa w rozmowie z tygodnikiem „Dobre Chwile".

Aktor dodał, że z uwagi na fakt, że jego ciało jest narzędziem jego pracy, musi w szczególny sposób o nie dbać:

– Rano towarzyszą mi rytuały związane z akupresurą, której się nauczyłem od mieszkającego w Warszawie japońskiego lekarza. Potem przez godzinę ćwiczę i zaczynam życie – mówi.

Źródło: kobieta.wp.pl