W wielu polskich miastach ruszyły bożonarodzeniowe jarmarki. Jeżeli chcecie coś jednak na nich kupić liczcie się z tym, że nie będzie tanio. I tak przykładowo we Wrocławiu, za zwykłą pajdę chleba ze smalcem trzeba zapłacić aż 25 zł. Czy to aby nie przesada?

Ruszyły bożonarodzeniowe jarmarki

W wielu polskich miastach jarmarki bożonarodzeniowe ruszyły już 19 listopada. Jarmarki te cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków.

To świetna okazja do tego, by poczuć prawdziwą magię świąt – kupić bożonarodzeniowe ozdoby, zjeść różne smakołyki lub po prostu napić się grzanego piwa. Na jednym z takich jarmarków – a konkretnie na jarmarku we Wrocławiu, ceny są jednak jak z kosmosu.

Ceny na bożonarodzeniowych jarmarkach

W sieci pojawiły się wpisy od rozżalonych internautów, którzy narzekali na to, ile trzeba na nim zapłacić za jedzenie:

Zobacz także:

- 25 zł za pajdę chleba ze smalcem… żart nad żart.

- Oscypek z żurawinką 5 zł. Co roku kupowałam po jednym w każdym domku, w tym roku zakończę na jednej sztuce na cały jarmark.

- Jak zobaczyłam szaszłyk za 38 zł to mi szczęka opadła.

- Ziemniaki 15 zł. Złoty interes tam ktoś robi – komentują.

Jeden z internautów był zszokowany tym, co zastał w Krakowie. Na jarmark wybrał z się z dziećmi, którym postanowił kupić rosół. Gdy przyszło do zapłaty rachunku, mężczyzna wprost zdębiał:

- Ja byłem niedawno w Krakowie na rynku. Rosół dla dwójki dzieci będzie tam za 50 zł. Pozdrawiam – skomentował internauta.

Nie wszystkich jednak dziwią szalejące ceny na jarmarkach. Zdaniem pewnego mężczyzny, ceny na tego typu wydarzeniach nigdy nie należały do najniższych, m.in dlatego, że sprzedawca musi zapłacić  za wynajęcie stoiska na miesiąc, ponieść koszty pracownicze i jeszcze przy tym zarobić. Nie osiągnie tego w żaden inny sposób, jak tylko przez zawyżenie cen:

- Sęk w tym, że takie ceny zawsze były we Wrocławiu na Jarmarku. Osobiście jestem do tego przyzwyczajony, bo tego typu ceny to nic dziwnego na różnego typu festynach i innych imprez masowych – napisał jeden z użytkowników Twittera.

A wy wybieracie się w tym roku na bożonarodzeniowy jarmark?

Źródło: natemat.pl