Ciasto czekoladowe
Gotujmy.pl
Przepisy

Genialny w swojej prostocie przepis na błyskawiczne ciasto czekoladowe. 3 minuty i gotowe

Czekoladzie trudno się oprzeć. Tym bardziej, jeśli podamy ją w wersji deserowej, na ciepło!
Aleksandra Jaworska
listopad 19, 2020

Wydawałoby się, że 3 minuty to czas, w którym o cieście można pomyśleć, ale nie ciasto zrobić. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego! Kilka łatwo dostępnych składników i mikrofalówka wyczarują z czekolady przepyszny deser awaryjny.

3, 2, 1 odliczam

Skłonność człowieka do gotowania ma kilka przyczyn. Może to być zainteresowanie kulinariami, wrodzony talent lub też ciekawość poznawania nowych smaków. Każdy opisany powód wymaga jednak czasu i nakładu pracy.

W erze, w której tego czasu mamy coraz mniej, przepisy do zrealizowania w kilka minut cieszą się dużym zainteresowaniem. Szybkie dania przydadzą się nie tylko na kawową przerwę w pracy, ale i do zaskoczenia znajomego, który wpada z niezapowiedzianą wizytą.

Szybkie ciasto

Nie ważne czy zapomniałeś o urodzinach koleżanki, czy odczuwasz nagły spadek cukru. 3 minuty to idealny czas na przygotowania ciasta ze składników, po które najpewniej nie będziesz nawet musiała wychodzić do sklepu. Podpowiadamy!

Składniki, jakie będą potrzebne to: 

  • pół łyżeczki proszku do pieczenia

  • 3 łyżki mleka

  • 3 łyżki mąki

  • 3 łyżki kakao

  • 3  łyżki cukru

  • 3 łyżki oleju

  • 1 jajko

Jak się zabrać za awaryjne ciasto?

Mieszamy dokładnie wszystkie suche składniki, w większym kubku lub misce. Dodajemy mleko i olej, łączymy miksturę. Na końcu wbijamy jajko i doprowadzamy całość do jednolitej masy.

Gotową, czekoladową miksturę przekładamy do naczynia żaroodpornego, które wyląduje w mikrofalówce. Ustawiamy moc 800 W, opcję “piecz” i czekamy 2,5 minuty.

Po tym błyskawicznym czasie nasze ciasto nadaje się do spożycia. Możemy udekorować je kandyzowaną wiśnią lub gałką ulubionych lodów i gotowe!

Czekolada prawdę ci powie

Dobre czekolady są sporządzane z wysokiej jakości miazgi kakaowej, tłuszczu i dodatków. Wyjątek stanowi czekolada mleczna, do której wyprodukowania używa się mleka. Najbardziej przydatnym do deserów rodzajem czekolady jest czekolada gorzka.

Ma nawet swój dzień, który jest obchodzony na całym świecie 7 lipca. Polska wersja Święta Czekolady wypada na wiosnę, 12 kwietnia. Kakao i czekolada są niestety zaliczane do produktów wysokokalorycznych. Tylko 100 g czekolady gorzkiej 99% może zawierać aż do 530 kcal.

Komentarze