Europosłanka Sylwia Spurek wybrana z list Wiosny Roberta Biedronia nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem wpadła na pomysł, by ponieść składkę zdrowotną dla osób jedzących mięso. Skąd taki pomysł?

Kim jest Sylwia Spurek?

Sylwia Spurek urodziła się w 1976 w Skarżysku-Kamiennej. To polska prawniczka oraz działaczka społeczna i polityczna. Spurek deklaruje się jako zagorzała weganka i obrończyni praw zwierząt. Jakiś czas temu pisaliśmy, że nie akceptuje ona faktu, że ktokolwiek mógłby jeść w jej towarzystwie mięso lub inne produkty pochodzenia zwierzęcego.

Pod koniec września głośno było o tym, że jej pracownicy boją się jeść w jej towarzystwie jajka. Teraz Spurek wyszła z kolejnym, kontrowersyjnym pomysłem. Polityk chce, aby osoby jedzące produkty odzwierzęce, płaciły wyższą składkę na ubezpieczenie zdrowotne.

Wyższa składka zdrowotna dla osób jedzących mięso?

Europosłanka wyszła właśnie takim oto nietypowym pomysłem:

Zobacz także:

- A może osoby jedzące produkty odzwierzęce, świadomie narażające się na nowotwory, choroby serca czy cukrzycę typu 2, powinny płacić wyższą składkę na ubezpieczenie zdrowotne? Znając ryzyka i mając dostęp do innej żywności? #GoVegan - napisała Spurek na Twitterze.

Tweet spotkał się z bardzo ostrą odpowiedzią ze strony ze strony Agnieszki Maliszewskiej z Polskiej Izby Mleka:

- A szkodliwe za czytanie takich bredni to Pani będzie wypłacać na TT? Bo takie mam wrażenie, że im bliżej wyborów do PE tym bardziej zaczyna Pani bredzić, licząc na to, że znajdzie się elektrorat. Coś mądrego Pani w PE zrobiła? Bo nie mogę sobie przypomnieć - napisała Maliszewska.

Czego jeszcze chce Sylwia Spurek?

Kilka miesięcy temu europosłanka przedstawiła założenia swojej „Nowej Piątki dla Zwierząt". 

Spurek domaga się w niej:

  • żeby do 2023 roku został ustanowiony całkowity zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach i delfinariach
  • wprowadzenia zakazu otwierania nowych hodowli zwierząt (2025 rok)
  • zakazu badań z wykorzystaniem zwierząt (2030 rok)
  • całkowitego zakazu hodowli zwierząt (2040 rok)
  • całkowitego zakazu łowiectwa i wędkarstwa, który miałby wejść w życie w ciągu dwóch lat

Co sądzicie o jej poglądach? 

Źródło: Portal Spożywczy