Wydają grube pieniądze na… wylanie czekolady na dłonie. Na czym polega ten nowy sposób degustacji?
Instagram/ElCieloMiami
Newsy

Wydają grube pieniądze na… wylanie czekolady na dłonie. Na czym polega ten nowy sposób degustacji?

Co powiecie na degustację, podczas której kelner wylewa wam na dłonie płynną czekoladę? Zaciekawieni? Więcej dowiecie się z naszego artykułu na temat czekoterapii.

Czekoterapia to nowy trend degustacyjny, który polega na wylewaniu roztopionej czekolady prosto na dłonie klientów. Zdecydowalibyście się na tak niecodzienną formę degustacji?

Wydają krocie na nietypową degustację czekolady

W pewnej restauracji, pojawiła się nietypowa możliwość degustacji czekolady. Ludzie wydają całe 197 dolarów za wylanie czekolady prosto na dłonie w celu jej późniejszej degustacji. Co sądzicie o tym szalonym sposobie jedzenia?

Zwolenników takiej degustacji, jak widać, nie brakuje. Na Twitterze opublikowano krótki filmik, na którym widzimy parę siedzącą w kolumbijskiej restauracji El Cielo Miami - zdobywczynię łacińskiej nagrody Grammy - Mariacę Semprún i wenezuelskiego powieściopisarza - Leonardo Padróna.

Nagle do kobiety podchodzi kelner, który wylewa rozpuszczoną czekoladę bezpośrednio na jej dłonie, po czym widzimy, jak ta przystępuje do zlizywania słodkiej mazi z palców.

Kelner mówi kobiecie, że to „100% kolumbijska czekolada” i radzi jej, żeby na początku pomasowała dłonie a następnie przystąpiła do degustacji. Filmik opublikowany na Twitterze przez Flavio Costę, robi furorę w internecie.

Czekoladowa degustacja na stałe zagościła w menu degustacyjnym kolumbijskiej restauracji i kosztuje 197 dolarów. Fanów takiej formy degustacji, z dnia na dzień przybywa.

Czy jedzenie spożywane rękami smakuje lepiej?

Być może dziwi was taki sposób degustacji, ale w rzeczywistości okazuje się, że jedzenie spożywane rękami smakuje o wiele lepiej. Tezę tę popierają nawet badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Stevensa w Nowym Jorku:

- To niewielka zmiana, ale może całkowicie odmienić sposób, w jaki ludzie oceniają twój produkt. Wydaje się, że te dwie grupy nie przetwarzają informacji sensorycznych w ten sam sposób. Dla osób, które regularnie kontrolują spożycie żywności, bezpośredni dotyk wywołuje zwiększoną reakcję sensoryczną, czyniąc jedzenie bardziej pożądanym i atrakcyjnym – powiedziała prof. Adriana Madzharov, główna autorka badania.

A wy odważylibyście się na taką formę degustacji?

Źródło: well.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA