Rozbiła na patelni jajko i zaniemówiła. Zjedzenie grozi bólem głowy a nawet zapaleniem płuc
AdobeStock
Newsy

Rozbiła na patelni jajko i zaniemówiła. Zjedzenie takiego jaja grozi bólem głowy, a nawet zapaleniem płuc

Jeśli zobaczycie kiedykolwiek takie jajko, natychmiast je wyrzućcie. W grę wchodzi wasze zdrowie.

Niejaka Beeny Sarangdhar postanowiła przygotować swoim dzieciom śniadanie. Kobieta była zszokowana po rozbiciu jajka na patelnię, ponieważ okazało się, że ma ono ma dziwaczny, różowo-czerwony kolor. Czy zjedzenie takiego jajka jest bezpieczne dla zdrowia?

Kobieta z Abbots Langley w Hertfordshire w Anglii sfotografowała nietypowe odkrycie i umieściła je na swoim Facebooku. Dziś rozpisuje się o nim cały świat.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dlaczego jajko miało czerwony kolor?

Brytyjka była zszokowania kolorem swojego jajka i postanowiła zapytać o opinię internautów. Ci bardzo szybko wyjaśnili jej, że nietypowy kolor jajka może być spowodowany groźną bakterią i pod żadnym pozorem nie powinno się go jeść:

- Jak zwykle rozbiłam jajko na patelni. Kiedy to zrobiłam krzyknęłam, ponieważ nigdy wcześniej nie widziałam czerwonego jajka - stwierdziła Beeny, która kupiła jajka w lokalnym supermarkecie.

Jak się okazało, tylko jedno z jajko z opakowania miało charakterystyczny czerwony kolor. Pozostałe były zupełnie normalne.

Zobacz także
Średnio 1 na 1000 jaj jest skażone salmonellą. Jest na to prosty sposób. Wystarczy 1 trik

Jak sprawdzić, czy jajko nie jest skażone salmonellą? Zakażenie tą niebezpieczną bakterią może doprowadzić do śmierci

Jajko po ugotowaniu ma spłaszczony czubek? Lepiej tego nie lekceważcie

Jajko po ugotowaniu ma spłaszczony czubek? Lepiej tego nie lekceważcie

Jak zareagowały na nietypowe jajko dzieci?

Beeny opowiedziała, jaka była reakcja jej dzieci na widok czerwonego jajka:

- Dzieciaki przybiegły zobaczyć, co się stało, a ich reakcja była typowa - były obrzydzone - napisała na Facebooku Beeny:

- Następnie rozbiłam pozostałe dwa jajka z tego samego pudełka, ale były normalne.

Rozbiła na patelni jajko i zaniemówiła. Zjedzenie grozi bólem głowy a nawet zapaleniem płuc
Facebook/BeenySarangdhar

Lekarze ostrzegają przed jedzeniem czerwonych jaj

Sprawę skomentował amerykański Departament Rolnictwa:

- Najprawdopodobniej jajko mogło zostać zepsute przez bakterię Pseudomonas. Eksperci ostrzegają, że mikroorganizmy, takie jak te, mogą powodować zmianę koloru białka. Niestety ich spożycie doprowadza do konsekwencji takich jak bóle głowy, obrzęki, a nawet zapalenie płuc.

Swój głos zabrał też rzecznik sklepu Asda, w którym Beeny dokonała feralnego zakupu:

- Nie chcemy, aby nasi klienci byli niezadowoleni ze sprzedawanych przez nas produktów, ale jeśli coś nie spełnia oczekiwanych przez nich standardów, prosimy o zwrot produktu do lokalnego sklepu lub skontaktowanie się z naszym zespołem obsługi klienta. żebyśmy mogli w pełni zbadać sprawę.

Jeśli kiedykolwiek zobaczcie takie czerwone jajko, natychmiast wyrzućcie je do kosza.

Kawałek mięsa ożył na desce do krojenia. Tylko dla osób o mocnych nerwach
Twitter/tterororo
Newsy
Kawałek mięsa "ożył" na desce do krojenia. Tylko dla osób o mocnych nerwach!
Po obejrzeniu tego filmiku, możecie na zawsze stracić chęć zjedzenia mięsa… Nie oglądajcie go, jeśli jesteście bardzo wrażliwi.

Na pewno zdajecie sobie sprawę, skąd pochodzi mięso i wiecie przecież, że kotlety, które lądują u was na talerzach, były kiedyś żywe. Większość z was kupuje już oporządzone mięso ze sklepu mięsnego, supermarketu lub od rzeźnika. Nie macie więc raczej szans zobaczyć tego, co zobaczyła ta kobieta z Malezji. Była naprawdę przerażona tym widokiem! Okazuje się, że mięso, które zakupiła, dosłownie ożyło na desce do krojenia. Kotlet, który chciała przygotować pewna Malezyjka, zaczął rytmicznie się kurczyć. Wyglądało to, jakby chciał uciec z deski do krojenia. Kobieta była przerażona tym widokiem. Jej córka wyciągnęła jednak telefon i postanowiła zarejestrować tę sytuację. Przerażające nagranie wstawiła na Twittera. Szybko zdobyło ono popularność i mnóstwo komentarzy. Tterororo, bo pod takim nickiem występuje Malezyjka, śmiała się z reakcji swojej matki na to nietypowe zdarzenie. Komentarze pod umieszczonym przez nią postem, są jednak bardzo różne. Niektórzy czują ogromne obrzydzenie oglądając film, inni uważają, że to naturalna sprawa i jeśli ktoś je mięso, nie powinien być oburzony takim widokiem. Dlaczego mięso zaczęło się poruszać? Mięso, które zakupiła rodzina z Malezji, musiało być bardzo świeże. Impulsy nerwowe, które odpowiadają za poruszanie się mięśni, jeszcze nie ustały i dlatego kotlet zaczął się rytmicznie poruszać. Kawałek mięsa nie był jednak żywy. Kobieta musiała wstrzymać się z gotowaniem do czasu, gdy impulsy nerwowe się wyczerpały. Włożyła kotleta do lodówki i po pewnym czasie mogła kontynuować przygotowywanie posiłku. Jakie są alternatywy dla mięsa? Może niektórzy z was po obejrzeniu tego filmu, nie będą chcieli jeść mięsa, albo zdecydują się na jego ograniczenie. Jest dużo roślinnych alternatyw mięsa do obiadu,...

Kupiła w sklepie kacze jajka. Po kilku dniach przeżyła szok! Jak to możliwe?
Facebook.com/aphillipsx1
Newsy
Kupiła w sklepie kacze jajka. Po kilku dniach przeżyła szok! Jak to możliwe?
Adele Phillips z Port Talbot w Walii w Wielkiej Brytanii, zobaczyła na TikToku filmik, na którym pewien mężczyzna pokazał, jak wykluwa w swoim domu kacze jajo zakupione w supermarkecie. Kobieta postanowiła to przetestować. Adele nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy...

Adele Phillips z Wielkiej Brytanii natknęła się na TikToku na filmik, na którym pewien mężczyzna pokazuje, jak w warunkach domowych, można wykluć jajko - czy wiecie jak prawidłowo trzymać jajka? Sprawdźcie . Kobieta była pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyła i także postanowiła przetestować ten trik! Poszła do sklepu po kacze jajka Adele poszła do najbliższego sklepu i kupiła pudełko eko-jaj kaczych z wolnego wybiegu. Ku jej zaskoczeniu jedno z sześciu jaj, które były w opakowaniu, było rzeczywiście płodne. Kobieta postanowiła przetestować internetowy trik i samodzielnie wykluć kaczątko. Jak jej się to udało? Jak rozpoznać zapłodnione jajo? Zanim Adele przystąpiła do wykluwania jajka, musiała sprawdzić, które z jaj z supermarketu jest zapłodnione. W tym celu kobieta sprawdziła pod lampą czy widać pod skorupką żyły. Adele rzeczywiście znalazła takie jajko i nie mogła się doczekać dalszej części swojego eksperymentu. Umieściła jajko w inkubatorze Brytyjka umieściła jajko w inkubatorze i cierpliwie czekała na wyklucie małego kaczątka. Kobieta przez 30 dni pilnowała temperatury w inkubatorze i kilka razy dziennie przewracała jajko. Pewnego dnia zauważyła, że przez skorupkę próbuje przebić się mały pisklak. Kaczątko dostało imię: Braddock Morris (pierwszy człon ma być nawiązaniem do jego rasy - barddock white, a drugi do nazwy sklepu). Co zrobiła z kaczątkiem? Mimo iż kobieta na początku chciała oddać kaczkę, ostatecznie postanowiła ją zostawić. Co więcej – dziś ma już dwie samodzielnie wyklute kaczki i wspólnie z mężem planuje wykopać im pod domem staw. Co sądzicie o takim pomyśle? Źródło: Facebook/aphilipsx1   Welcome to the world Braddock Morris the duckling from a free range Morrisons duck egg, well worth the 30 days...

Ośmiolatka podzieliła się posiłkiem z bezdomnym
Pixabay
Newsy
8-letnia dziewczynka oddała swój obiad bezdomnemu. To, co stało się później zwala z nóg
Jeden dobry uczynek ciągnie za sobą kolejne. Tak było i tym razem. Od tej 8-letniej dziewczynki mógłby się uczyć niejeden dorosły.

Osoby bezdomne są wśród nas. Możecie spotkać je na ulicach, przystankach, parkingach i w parkach. Większość przechodzi obok nich obojętnie, czasem da złotówkę, jeśli poproszą. Jednak na co dzień niewielu dzieli się z nimi ciepłym posiłkiem. Ośmioletnia Ella z Kalifornii postanowiła wyjść poza te ramy.  8-letnia Ella podzieliła się obiadem z bezdomnym W internecie pojawił się niezwykle wzruszający filmik będący dowodem na to, że anioły istnieją naprawdę. Są w każdym z was. Wystarczy, że otworzycie serca i pozwolicie sobie na chwilę empatii, tak jak zrobiła to 8-letnia Ella z Kalifornii.  Jedząc obiad w restauracji dziewczynka zauważyła za oknem bezdomnego mężczyznę. Ten widok bardzo ją poruszył. Postanowiła więc zapytać taty, czy może mu pomóc i podzielić się swoim obiadem. Na nagraniu widać jak podchodzi do mężczyzny i wręcza mu talerz pełen jedzenia oraz sztućce. Na twarzy bezdomnego malował się szok. Niewiele myśląc zaczął pałaszować posiłek. Z pewnością był bardzo głodny. Wyglądał jakby naprawdę długo nie miał w ustach nic ciepłego, a już na pewno nic tak wykwintnego jak stek. Takiego zakończenia nikt się nie spodziewał Filmik zyskał ogromną popularność. Na Facebooku odtworzono go ponad 40 milionów razy, z kolei w serwisie YouTube obejrzało go ponad 35 tysięcy użytkowników. Nic dziwnego, w końcu taki widok nie należy do codziennych.  Jak się okazało film dotarł również do siostry bezdomnego mężczyzny, która szukała go przez ponad pół roku. Kobieta postanowiła skontaktować się z autorem filmiku i podziękować za jego wstawienie. Rozmowa była pełna łez, radości i wdzięczności.  Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Ojciec małej Elli postanowił więc zaangażować użytkowników Facebooka do odnalezienia bezdomnego,...

sine jajka
Flickr
Newsy
Jecie sine jajka? Sprawdźcie, czy to na pewno zdrowe
Ugotowaliście jajko, które ma sine żółtko? Niektórzy martwią się, czy takie jajka można zjeść. Dowiedzcie się, czy to bezpieczne.

Jajka są bardzo zdrowe, dlatego koniecznie należy je uwzględnić w swoim planie odżywiania i jeść kilka razy w tygodniu. Kto nie przepada za mięsem lub zdecydował się na dietę wegetariańską, ten szczególnie powinien jeść dużo jajek, ponieważ są świetnym źródłem białka! Zawierają go o wiele więcej niż na przykład fasola i inne rośliny strączkowe polecane osobom, które nie jedzą mięsa. Czasem jednak ochota na jajka zupełnie przechodzi, gdy obieracie ugotowane jajko ze skorupki, przekrajacie, a tam… żółtko w niezbyt apetycznym, zielono-sinym kolorze! Czy takie jajko można bezpiecznie zjeść? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.   Jeżeli zdarzyło się wam ugotować jajka, które w środku zrobiły się zielonkawe lub sine, to na pewno od razu sprawdzacie datę ważności na opakowaniu. Ale to się może zdarzyć nawet w przypadku zupełnie świeżych jajek! Dlaczego sinieją i czy można temu jakoś zaradzić? I najważniejsza kwestia – czy są zdrowe? Dlaczego żółtko jajka sinieje? Jajka na twardo może nie pachną za dobrze, ale stanowią niezwykle praktyczną przekąskę, którą można wszędzie ze sobą wziąć. Co prawda wasi koledzy z pracy lub współpasażerowie w pociągu nie będą zachwyceni, gdy wyjmiecie przy nich kanapkę z jajkiem, ale kto by się tym przejmował! Jajka są bardzo sycące i zdrowe, a poza tym czy naprawdę pachną gorzej od jedzenia, które ludzie pałaszują w miejscach publicznych? Zdarza się, że jajko na twardo po ugotowaniu ma lekko siny kolor w miejscu żółtka. Po przekrojeniu okazuje się, że żółtko z wierzchu jest zielono-sine! Czy takie jajko jest zepsute? Absolutnie nie! Za ten mało ciekawy kolor odpowiada zwykła reakcja chemiczna, która jest zupełnie niegroźna dla organizmu. Podczas gotowania siarka zawarta w białku jajka wchodzi w reakcję z...