Jeśli kochacie popcorn, musicie wiedzieć, że można go przyrządzić nie tylko w kuchence mikrofalowej, ale także na grillu. Gdy już zdejmiecie z rusztu karkówkę, kiełbaski i szaszłyki, możecie wrzucić na grilla coś na dodatkową przekąskę. Podpowiadamy jak zrobić popcorn z grilla.

Jak przyrządzić popcorn z grilla?

Przygotowując popcorn z grilla musicie pamiętać o ważnej zasadzie. Ziarna muszą być szczelnie zakryte, inaczej po podgrzaniu zacznie się na waszym grillu istna kanonada: ziarna będą strzelać, a to może okazać się niebezpieczne dla zgromadzonych w okolicy rusztu. Tak przygotowany popcorn można przyprawić nie tylko solą. Można do niego dodać także ulubioną mieszankę przypraw.

Składniki:

  • Ziarna popcornu
  • Tacka aluminiowa
  • Folia aluminiowa lub papier do pieczenia
  • 1 łyżka oleju
  • Szczypta soli

Przygotowanie:

  1. Ziarna popcornu wysypcie na tackę i przyprawcie, a następnie skropcie tłuszczem i szczelnie zawińcie w folie lub do pieczenia.
  2. Tackę z popcornem ułóżcie na ruszcie i grillujcie około 10 minut.

Kukurydza pieczona po amerykańsku

Kukurydza z grilla w postaci całych kolb jest ulubioną przekąską Amerykanów, obowiązkowo pojawiająca się na każdym barbecue, czyli amerykańskim grillu. Możecie ją przyrządzać owijając kolbę w folię aluminiową lub używając naturalnej osłony w postaci liści, którymi otoczona jest rosnąca kolba.

Jeśli dysponujecie kolbą z liśćmi, usuńcie jedynie włókna zostawiając liście. Jeśli na grilla używacie kukurydzy pozbawionej liści możecie piec ją w całości w folii, lub pokroić na grube plastry i każdy z nich dokładnie zawinąć w folię.

Zobacz także:

Przygotowana kukurydzę posypcie solą, pieprzem lub innymi ulubionymi przyprawami. Grillujcie 15-20 minut aż ziarna lekko zmiękną, a następnie odsłońcie okrycie tj. folie lub liście i pozwólcie ładnie im się przyrumienić.

Upieczoną kukurydzę podawajcie z masłem, które na gorącym warzywie samo się rozpuści. Możecie też przygotować do niej masło pietruszkowe, mieszając masło z poszatkowaną natkę i odrobiną soli, lub czosnkowe, do którego dodajcie przeciśnięty przez praskę czosnek.

Źródło: Onet.pl