Rozpadające się pierogi to zmora każdej gospodyni domowej. Jeśli ciasto nie jest odpowiednio wylepione, pierogi będą się rozpadać i nie udadzą się. Sposobem na rozpadające się pierogi może być dodanie do nich mąki ziemniaczanej. Zastosujcie ten trik, a następnym razem pierogi na pewno wam wyjdą i nie rozkleją się podczas gotowania.

Co zrobić, żeby pierogi nie rozklejały się przy gotowaniu?

Znacie ten problem? Poświęciliście dużo czasu na ulepienie pierogów, przygotowanie ciasta i farszu, a przy pierwszej partii pierogów odkrywacie, że wypływa z nich farsz. Niestety w tym momencie nie da się już za wiele zrobić. Możecie gotować je w specjalny sposób, ale lepiej zapobiegać takiej sytuacji. Następnym razem wykorzystajcie ten trik, który jest znany doświadczonym gospodyniom domowym. Ciasto pozostanie elastyczne i łatwe w wyrabianiu, ale pierogi się nie rozkleją!

Dodajcie do ciasta na pierogi łyżkę mąki ziemniaczanej. Powoduje ona, że ciasto na pierogi jest bardziej zwarte i klejące dzięki dużej zawartości skrobi. Stosowanie dodatku mąki ziemniaczanej do ciasta na pierogi to swego rodzaju tajemnica kulinarna, którą stosują wprawione gospodynie.

Jak zrobić dobre pierogi?

Robienie pierogów to nic trudnego. Trzeba tylko trzymać się kilku zasad, a wyjdą naprawdę pyszne. Niezależnie od tego, czy robicie pierogi ruskie, pierogi z mięsem czy pierogi na słodko, zasady dotyczące przygotowania ciasta są takie same.

Zobacz także:

Musicie zrobić ciasto z dobrego przepisu i ulepić je tak, by nie wypływał z nich farsz. By ciasto było bardziej elastyczne, możecie dodać do niego odrobinę masła. Wykorzystajcie na przykład te proporcje:

  • 500 g mąki pszennej
  • Łyżka mąki ziemniaczanej
  • 250 ml wody
  • Łyżka roztopionego masła
  • Łyżeczka soli

By wyrobić ciasto na pierogi trzeba trochę siły i cierpliwości. To bardzo proste: połączcie po prostu wszystkie składniki i wyrabiajcie ja, aż powstanie elastyczna kulka. Możecie podsypywać dodatkowo ciasto mąką, by było pyszne i elastyczne.