Pierwsze miesiące w roku są dla organizmu bardzo wyczerpujące. Po bożonarodzeniowym obżarstwie przychodzi sylwester, a z nim kolejne góry jedzenia i litry alkoholu. Później zaczyna się karnawał, czyli czas zabawy!

Nawet w trakcie pandemii wiele osób spotyka się w kameralnym gronie, a to oznacza jedzenie smakowitych i kalorycznych przekąsek oraz popijanie kolorowych drinków i piwa. W międzyczasie przychodzą walentynki – w ten dzień większość panów obdarowuje swoje ukochane kwiatami i czekoladkami, a panie pieką ciasto dla swoich mężów lub partnerów. I nie zapominajmy oczywiście o Tłustym Czwartku! Przyznajcie się – ile pączków wtedy zjedliście?

Oczyszczanie organizmu po zimie

Wszystkie te grzeszki przekładają się niestety na dodatkowe kilogramy oraz ogólne zmęczenie organizmu. Częste picie alkoholu i spożywanie tłustych, ciężkich potraw mocno obciąża układ trawienny i wątrobę. By temu zaradzić, warto już teraz rozpocząć oczyszczanie organizmu i przejście na lekką dietę. Na początek świetnie sprawdzi się smaczny i oczyszczający koktajl owocowo-warzywny! Wypróbujcie go sami z poniższego przepisu. Jest bardzo orzeźwiający i sycący. Pomoże zgubić kilka kilogramów, a do tego doskonale odciąży wątrobę. A do tego można go pić bez ograniczeń!

Przepis na koktajl oczyszczający

Do przygotowania tego prostego, ale pysznego koktajlu będą wam potrzebne poniższe składniki:

Zobacz także:

Składniki:

  • 3 świeże pęczki pietruszki
  • 2 banany
  • 3 dojrzałe limonki
  • Kilka listków świeżej mięty
  • 700-800 ml wody mineralnej

Przygotowanie:

  1. Umyjcie pietruszkę. Odetnijcie grubsze łodyżki, a resztę włóżcie do wysokiego naczynia.
  2. Przekrójcie limonki na pół i wyciśnijcie z nich sok. Wlejcie do naczynia.
  3. Banany obierzcie i dodajcie do pietruszki i soku z limonek. Połóżcie na koniec 4 listki mięty.
  4. Całość zalejcie wodą i wymieszajcie za pomocą blendera na gładką masę.

I gotowe! Tak przygotowany koktajl możecie pić przez cały dzień, gdy tylko przyjdzie wam na niego ochota.