Chcielibyście napić się najdroższej kawy świata? Nie musicie już udawać się w daleką podróż w odległe zakątki świata. Ta niezwykle aromatyczna kawa jest już dostępna w Polsce. Zdziwicie się, na czym polega proces jej produkcji.

Firma Golden Bow Solutions wprowadziła na polski rynek Black Ivory Coffee. To kawa uznawana za najdroższą kawę świata.

Jak powstaje kawa Black Ivory?

Proces pozyskiwania tej kawy jest dość skomplikowany.

  • na początku należy zebrać najlepsze ziarna 100% Thai Arabica (są one uprawiane na wysokości 1500 m n.p.m)
  • ziarna trafiają tam, gdzie rodziny opiekujące się słoniami mieszają ziarna kawy z ulubionym jedzeniem słonia (np. z ryżem, bananem i tamaryndowcem)
  • po spożyciu pokarmu przez słonie, rozpoczyna się proces trawienia, który może zająć od 12 do 72 godzin (zależy to od ilości pokarmu w żołądku słonia)
  • słonie wydalają odchody, a pojedyncze ziarna są ręcznie zbierane przez pracowników
  • ziarna są dostarczane do miejscowej szkoły - tam uczniowie ostatnich klas liceum myją i suszą na słońcu ziarna, otrzymując za to wynagrodzenie finansowe
  • po odpowiednim wysuszeniu ziaren do uzyskania określonego procentu wilgotności, ziarna są łuskane i sortowane maszynowo (analizowane są ich wady fizyczne i rozmiar)
  • ziarna są następnie wypalane

Jak smakuje kawa Black Ivory?

Black Ivory Coffee ma delikatny i pozbawiony goryczki smak uznawany za niemal herbaciany:

Zobacz także:

- Ma nuty czekolady, słodu, przypraw, z odrobiną trawy i bez przypalonego lub gorzkiego posmaku zwykłej kawy - czytamy na oficjalnej stronie producenta.

Kawa ta jest sprzedawana głównie wybranym hotelom pięciogwiazdkowym. Nic w tym jednak dziwnego:

- Przybliżone zbiory w 2022r. to zaledwie 215 kg, co czyni Black Ivory Coffee najrzadszą kawą na świecie - pisze portal horecatrends.pl.

Kawa ta jest sprzedawana głównie wybranym hotelom pięciogwiazdkowym.  Cena Black Ivory Coffee sięga nawet 1100 dolarów za kilogram.

Źródło: decofire.pl, blackivorycoffee.com, horecatrends.pl