Lidl rozdaje za darmo słodycze. Promocja trwa tylko jeden dzień
AdobeStock/AdobeStock
Newsy

Lidl rozdaje za darmo słodycze. Promocja trwa tylko jeden dzień

Tylko dziś w Lidlu możecie dostać za darmo słodycze. Co trzeba zrobić, żeby je otrzymać? Poznajcie szczegóły promocji!

Wczoraj, 23 września obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Z tej okazji Lidl przygotował dla swoich klientów świetną promocję na czekoladę. Nic nie potrafi tak umilić długich, jesiennych wieczorów, jak tabliczka czekolady. Jeśli wybierzecie się dziś do Lidla aż dwie takie czekolady możecie otrzymać za darmo. Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Lidl rozdaje za darmo czekolady

Już dziś w Lidlu rusza świetna promocja na czekoladę. Warto z niej skorzystać, ponieważ do odebrania są aż dwie tabliczki pysznej czekolady. Promocja 2+2 polega na kupieniu dwóch czekolad i odebraniu w zamian dwóch kolejnych czekolad za darmo.

Chodzi o czekoladę marki Fin Carré (tylko ta czekolada jest w promocji). Jeśli podejdziecie do kasy z czterema tabliczkami tej czekolady, dwie z nich otrzymacie zupełnie za darmo. Jeśli chcecie odebrać czekoladę Fin Carré za darmo, musicie wcześniej aktywować odpowiedni kupon w aplikacji Lidl Plus.

Lidl rozdaje za darmo słodycze. Promocja trwa tylko jeden dzień
Gazetka Lidl

Zobacz także
3 na 4 Polaków rezygnuje z ulubionych produktów i kupuje tańsze. Połowa z nas kupuje mniej. Też tak robicie?

3 na 4 Polaków rezygnuje z droższych produktów i kupuje tańsze. Połowa z nas kupuje mniej. Też tak robicie?

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go

GIS wycofuje popularny produkt spożywczy. Wykryto w nim salmonellę

Które czekolady zostały objęte promocją?

Do wyboru macie:

 • czekoladę białą z całymi orzechami laskowymi
 • czekoladę deserową z całymi orzechami laskowymi
 • czekoladę mleczną z całymi orzechami laskowymi
 • czekoladę mleczną z bakaliami
 • czekoladę mleczną z migdałami
 • oraz czekoladę Crusti Choc z chrupkim wnętrzem

Spieszcie się, bo promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Dlaczego warto jeść czekoladę?

Jedzenie czekolady – oczywiście poza wspaniałym smakiem – niesie wiele korzyści zdrowotnych. Należy jednak pamiętać, aby spożywać ją z umiarem. Najwięcej wartości ma oczywiście ciemna, gorzka czekolada o wysokiej zawartości kakao i to właśnie jej szukajcie w sklepie.

 • Wysokiej jakości ciemna czekolada jest bogata w błonnik, żelazo, magnez, miedź, mangan i kilka innych minerałów.
 • Ciemna czekolada jest naładowana związkami organicznymi, które są biologicznie aktywne i działają jako przeciwutleniacze. Należą do nich między innymi polifenole, flawanole i katechiny. Jedno z badań wykazało, że kakao i ciemna czekolada miały większą aktywność przeciwutleniającą niż jakiekolwiek inne testowane owoce, w tym super zdrowe jagody i jagody acai.
 • Związki bioaktywne zawarte w kakao mają również korzystne działanie na serce. Mogą poprawiać przepływ krwi w tętnicach i powodować niewielki, ale statystycznie istotny spadek ciśnienia krwi.
 • Badania pokazują, że flawanole z kakao mogą poprawić przepływ krwi do skóry i chronić ją przed uszkodzeniami słonecznymi.
 • Kakao lub ciemna czekolada może poprawić funkcjonowanie mózgu poprzez zwiększenie przepływu krwi.
 • Zawiera również stymulanty, takie jak kofeina i teobromina.

Należy jednak pamiętać, że wiele czekolad dostępnych na rynku nie jest pożywnych. Wybierajcie produkty wysokiej jakości, takie jak gorzka czekolada z 70% lub wyższą zawartością kakao.

Źródło: Gazetka Lidla

Właściwości gorącej czekolady
Pixabay
Zdrowie
Dlaczego warto pić gorącą czekoladę? Zdębiejesz, gdy poznasz korzyści!
Gorąca czekolada, to zaraz obok rozgrzewającej herbaty z pomarańczą i goździkami, jeden z najpopularniejszych zimowych napojów, szczególnie uwielbiany przez dzieci. Oprócz nieziemskiego smaku ma też wiele innych korzyści!

Większość Polaków traktuje ją tylko jako wysokokaloryczną słodycz. Tymczasem okazuje się, że czekolada może mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie! Każda tabliczka czekolady, szczególnie tej gorzkiej, jest bogata w przeciwutleniacze, które między innymi minimalizują ryzyko zachorowania na serce, a nawet raka. Podobnie jest w przypadku filiżanki gorącej czekolady, której lecznicze właściwości są zaskakujące! Dla lepszej pracy mózgu Badania dowodzą, że gorąca czekolada pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Dzięki niej zwiększa się bowiem przepływ krwi oraz tlenu, co sprawia, że lepiej i sprawniej myślimy. Dla lepszego nastroju Nie od dziś wiadomo, że czekolada, w tym gorąca, to niezastąpiony poprawiacz nastroju! Osoby, które piją ją regularnie są mniej podatne na depresje, stres, a nawet lęk. Ten niewinnie wyglądający napój stymuluje bowiem wydzielanie endorfin. Dla zdrowych tętnic Gorąca czekolada zawiera tak zwane flawonoidy spełniające funkcję przeciwutleniaczy. Te zmniejszają ryzyko zachorowania na serce poprzez obniżenie ciśnienia krwi. Dla smukłej sylwetki Co zaskakujące, dobrze przygotowana gorzka czekolada na gorąco może pomóc nawet w zrzuceniu wagi! Miazga kakaowa i tłuszcz to przecież produkty, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Gorzką czekoladę możesz przygotowywać na wiele sposobów, na przykład z chili, imbirem i cynamonem, a nawet winem. Jeśli lubisz możesz ją posłodzić. Jednak wtedy musisz pamiętać, by pić ją z umiarem. Nie przekraczaj dwóch filiżanek dziennie! Źródło: womanitely.com