Lidl przekaże Ukrainie produkty za milion złotych
AdobeStock/AdobeStock
Newsy

Lidl przekaże Ukrainie produkty za milion złotych. Zatrudni też uchodźców i pomoże im znaleźć mieszkanie

W obliczu rosyjskiej napaści i agresji wymierzonej w Ukrainę, sieć sklepów Lidl przyłączyła się do pomocy uchodźcom. Przeczytajcie.

Za naszą wschodnią granicą trwa obecnie wojna. W dniu 24 lutego o godzinie 3:45 nad ranem, prezydent Rosji Władimir Putin zdecydował o rozpoczęciu działań wojennych na Ukrainie.

Mimo iż wielu obywateli Ukrainy postanowiło pozostać w swoich domach i bronić swojego kraju, część z nich – głównie kobiety i dzieci – ruszyła w stronę polskiej granicy.

Na chwilę obecną do Polski przyjechało już ponad 200 tys. uchodźców z Ukrainy. Swoją pomoc zaoferowało im wielu Polaków, polskich organizacji pomocowych, polskich firm, a także wielkie sieci spożywcze takie jak m.in. Lidl.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Lidl przekazuje milion złotych dla Ukraińców

Popularna sieć sklepów Lidl poinformowała, że przekaże pomoc produktową o wartości ponad miliona zł na akcje prowadzone przez Caritas i PAH:

- Lidl Polska przekazuje ponad 1 000 000 zł wsparcia produktowego na cel działań humanitarnych prowadzonych na rzecz rodzin, kobiet i dzieci doświadczających kryzysu uchodźczego koordynowanych przez Caritas Polska oraz Polską Akcję Humanitarną. Wybraliśmy działanie poprzez wiarygodnych partnerów, aby najskuteczniej nieść pomoc w postaci żywności, napojów, odzieży, tekstyliów domowych oraz innych aktualnie niezbędnych produktów – poinformowała rzeczniczka firmy, Aleksandra Robaszkiewicz.

Zobacz także
Katarzyna Bosacka zachwycona sklepem w Zduńskiej Woli. Chleb kosztuje w nim… 80 groszy

Katarzyna Bosacka zachwycona sklepem w Zduńskiej Woli. Chleb kosztuje w nim… 80 groszy

co oznaczają naklejki na bananach

Wstrząsające znalezisko w sklepach znanej sieci na Pomorzu. Odkryto to w bananach

Sieć udzieli pomocy psychologicznej Ukraińcom

Lidl zdecydował się też udzielić uchodźcom pomocy psychologicznej:

- Z myślą o naszych pracownikach w 2020 roku uruchomiliśmy Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą oni skorzystać z profesjonalnej, poufnej, bezpłatnej pomocy udzielanej przez wykwalifikowanych psychologów, prawników lub doradców finansowych. W związku z obecną sytuacją na Ukrainie dla pracowników narodowości ukraińskiej przebywających w Polsce został uruchomiony dedykowany numer telefonu, pod którym otrzymają oni konsultacje udzielane przez specjalistów posługujących się językiem ukraińskim oraz rosyjskim – dodała rzeczniczka Lidla.

Pomoże też znaleźć zatrudnienie i mieszkanie

Ponadto, Lidl zapowiedział pomoc w zatrudnieniu i znalezieniu mieszkań dla uchodźców, których rodziny pracują w Polsce.

- Gwarancję możliwości powrotu do pracy dla osób, które wyjechały do Ukrainy celem ewakuacji swoich rodzin, pomoc w znalezieniu miejsc zakwaterowania dla rodzin naszych pracowników z Ukrainy w Polsce, wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy będą zainteresowani pracą w naszej firmie – pomoc w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń – mówi Aleksandra Robaszkiewicz.

Lidl dodaje, że jest „otwarty na pracowników każdej narodowości".

Źródło: portalspozywczy.pl

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy
Nowa opcja przy kasie samoobsługowej w Biedronce. Klienci zobaczą pewien komunikat
Robicie zakupy w Biedronce? Nie zdziwcie się, gdy zobaczycie przy kasie taki komunikat.

Sieć sklepów Biedronka rozszerza akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. Z myślą o nich dodała w kasach samoobsługowych nową opcję, która umożliwia przekazanie im środków finansowych. Poznajcie szczegóły tej akcji. Biedronka na rzecz Ukraińców Od wybuchu wojny na Ukrainie i przybycia do naszego kraju fali uchodźców, Biedronka bierze czynny udział w pomocy osobom poszkodowanym w wyniku tego konfliktu. Pisaliśmy, że popularna sieć sklepów zaoferowała pomoc swoim ukraińskim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę. Chodzi o bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Biedronka poinformowała też, że pracuje obecnie nad specjalną, uproszczoną ścieżką zatrudniania członków rodzin pracowników oraz dodatkowym wsparciem dla ukraińskich kolegów i koleżanek. Ponadto, przekazała też na ten cel 10 milionów złotych oraz obniżyła ceny ok. 50 produktów w 43 swoich sklepach przy granicy z Ukrainą. Teraz zdecydowała się na kolejną formę pomocy. Przeczytajcie. Nowa opcja przy kasie samoobsługowej w Biedronce Od teraz klienci sklepów Biedronka, którzy korzystają z samoobsługowych kas, mogą podczas robienia zakupów przekazać środki finansowe uchodźcom. Opcja dostępna jest zarówno podczas płacenia w kasach tradycyjnych, jak i samoobsługowych: - Zachęcamy do wsparcia Ukrainy dowolną kwotą. Aby wskazać kwotę, wciśnij przycisk "Wyszukaj po nazwie lub wprowadź kod" i następnie wybierz flagę Ukrainy - czytamy w komunikacie, który wyświetla się klientowi na ekranie. Po kliknięciu na flagę Ukrainy, klient może wybrać konkretną kwotę – 1 zł lub wielokrotność tej kwoty. Jeżeli zwykle płacicie za zakupy w tradycyjnej kasie, wystarczy, że powiecie kasjerowi, że chcecie przekazać pieniądze na pomoc Ukrainie i podacie dokładną...

Piękny gest ze strony Biedronki. Wspomoże finansowo swoich pracowników z Ukrainy
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Piękny gest ze strony Biedronki. Wspomoże finansowo swoich pracowników z Ukrainy
Coraz więcej polskich sklepów spożywczych i producentów żywności, przyłącza się do pomocy Ukrainie. Na niezwykle piękny gest zdecydowała się między innymi Biedronka. Przeczytajcie.

Wojna rosyjsko-ukraińska trwa. W związku z licznymi bombardowaniami na terenie naszego wschodniego sąsiada, wielu obywateli tego kraju zaczęło uciekać do Polski. Uchodźcy znaleźli się w naprawdę trudnej sytuacji. Wielu z nich nie ma niczego – opuszczając swój kraj zabrali jedynie najpotrzebniejsze rzeczy – gotówkę, leki i trochę ubrań. Wielu z nich musi zacząć wszystko od nowa w Polsce. Jak to zrobić nie mając praktycznie nic? To z pewnością nie będzie łatwe, jednak wszystko jest możliwe biorąc pod uwagę to, jak bardzo Polacy zaangażowali się w pomoc swoim wschodnim sąsiadom. Od początku wojny, do Polski przybyło już grubo ponad 200 tys. uchodźców z Ukrainy. Od lat w całym naszym kraju na stałe mieszka ich ponad milion. Znaleźli oni zatrudnienie w polskich sklepach, hotelach i innych miejscach usługowych. Pracują m.in. w Biedronce. Popularna sieć sklepów zaoferowała pomoc swoim ukraińskim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę. To bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Biedronka wspiera pracowników z Ukrainy W całym naszym kraju w Biedronce pracuje 1800 osób pochodzenia ukraińskiego. Dostaną oni wkrótce od sieci 1000 zł wsparcia finansowego. Jak donosi portal spożywczy: - Bezzwrotne zapomogi losowe będą wypłacane w ramach programu „Możesz liczyć na Biedronkę”, po złożeniu przez pracownika wniosku przez stronę dlanaswjm.pl w szybkiej i uproszczonej procedurze. Pierwsze wypłaty w ramach tego programu trafią do beneficjentów już w przyszłym tygodniu - poinformowano. Informację tę potwierdził Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka: - W imieniu wszystkich pracowników Biedronki w Polsce chcemy przekazać ukraińskim koleżankom i kolegom najszczersze wyrazy wsparcia i pełnej solidarności w tym...

Żabka sfinansuje wynajem mieszkań dla rodzin pracowników
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Żabka sfinansuje wynajem mieszkań dla uchodźców. Da im też pracę i pomoc psychologiczną
Kryzys wojenny na Ukrainie trwa. Kraj ten znajduje się w obliczu wojny, którą wypowiedział mu prezydent Rosji - Władimir Putin. Polskie firmy reagują na napływ uchodźców do naszego kraju.

Na Ukrainie toczą się walki wojenne. Wielu mieszkańców tego kraju opuściło już Ukrainę w poszukiwaniu lepszego życia. Ponad 200 tys. uchodźców przybyło do Polski. Swoją pomoc Ukraińcom zapowiedziała m.in. Żabka: - Już dzisiaj do punktów Polski Czerwony Krzyż na granicy oraz w Warszawie dotarły nasze pierwsze dostawy kanapek i wody dla obywateli Ukrainy. Nasi pracownicy angażują się w pomoc i już organizujemy dostawy do kolejnych punktów – poinformowała w sobotę sieć.  Żabka sfinansuje wynajem mieszkań dla rodzin pracowników Sieć sklepów Żabka zapowiedziała też, że sfinansuje wynajem mieszkań dla rodzin swoich pracowników, które przybyły w ostatnich dniach do Polski: - Podjęliśmy decyzję o finansowaniu wynajmu mieszkań dla rodzin naszych pracowników, współpracowników oraz franczyzobiorców, którzy ściągają rodziny do Polski. Uruchomiliśmy specjalną infolinię dla nich z pomocą prawną oraz psychologiczną – podała sieć. Żabka podjęła również działania mające na celu wystosowanie pisma do rządu, w którym mowa jest o wprowadzeniu ułatwień w zakresie pozwoleń na pracę dla obywateli Ukrainy oraz ich zamieszkania w Polsce. Żabka prosi o pomoc psychologów Stan psychiczny wielu ukraińskich uchodźców, wymaga pilnej konsultacji z psychologiem. Przypomnijmy, że są to głównie kobiety i dzieci, które musiały pożegnać na granicy swoich synów, mężów, braci oraz ojców, którzy zostali oddelegowani do służby dla swojego kraju. Kobiety te są nie tylko wycieńczone fizycznie, ale też psychicznie – boją się o swoich bliskich, który zostali na Ukrainie, by walczyć oraz o przyszłość swoją i swoich dzieci w obcym kraju. To...

Biedronka przekaże 10 milionów złotych na uchodźców. Dostaną m.in. bony na zakupy
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Biedronka przekaże 10 milionów złotych na uchodźców z Ukrainy. Dostaną m.in. bony na zakupy
Biedronka zaoferowała pomoc ukraińskim uchodźcom. Sieć zdecydowała się na wyjątkowo hojny gest.

Na Ukrainie nadal ma miejsce rosyjska agresja. Każda wojna to nie tylko konflikt militarny, ale też śmierć i pogorszenie jakości życia tysięcy niewinnych ludzi. Od początku wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej do naszego kraju przyjechało już ponad 350 tys. uchodźców z Ukrainy. To głównie kobiety i dzieci, którzy przybyli do Polski, aby znaleźć w niej bezpieczne schronienie. Większość z nich nie wzięła ze sobą większego bagażu i tak naprawdę nie ma nic, a w naszym kraju będzie musiało zacząć wszystko do nowa. Właśnie z myślą o takich osobach Biedronka i Fundacja Biedronki, uruchomiły specjalny program pomocy, w ramach którego potrzebujący dostaną produkty pierwszej potrzeby, takie jak żywność i środki czystości. Biedronka pomoże uchodźcom z Ukrainy Sieć sklepów Biedronka poinformowała, że zamierza przeznaczyć 5 mln zł na dostarczenie uchodźcom z Ukrainy niezbędnej żywności, środków higieny i czystości. Będą to głownie produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak: woda chrupkie pieczywo zupy instant puszki mięsne kawa i herbata mleko w proszku dla dzieci kaszki i musy kosmetyki środki czystości Biedronkę będą wspierać organizacje pożytku publicznego, m.in. z Caritas i Polski Czerwony Krzyż, które będą przekazywały produkty tym, którzy tego potrzebują. To pomoc celowa, która trafi nie tylko na wschodnią granicę, ale też do innych miejsc, w których przebywają uchodźcy. Jak informuje portal spożywczy, koszty logistyczne związane z dostawami produktów również będą po stronie sieci Biedronka: - Głęboko wierzymy, że pokój, wolność i demokracja to niezbywalne prawa Ukrainy. Ale chcemy też pomóc –...