Kucharz „Dzień dobry TVN” walczy z depresją. „Pandemia zabiła mnie”
Instagram/AndrzejPolan
Newsy

Kucharz „Dzień dobry TVN” walczy z depresją. „Pandemia zabiła mnie”

Andrzej Polan jest kolejną znaną osobą, która przyznała się do tego, że ma depresję. Kucharz „Dzień dobry TVN” opowiedział o swojej chorobie w jednym z ostatnich wywiadów.

Andrzej Polan pracuje na co dzień jako kucharz w porannym programie TVN. Jeżeli oglądacie „Dzień dobry TVN” na pewno widzieliście, jak przygotowuje na żywo różne smakowite dania. Polan przyjął ostatnio zaproszenie do programu "Uwaga! Kulisy sławy", w którym przyznał, że cierpi od jakiegoś czasu na depresję.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Andrzej Polan przyznał, że ma depresję

Kucharz TVN zdradził, że walczy z depresją. Polan nie ukrywa, że jego stan psychiczny znacznie się pogorszył wraz z nadejściem pandemii koronawirusa. Mężczyzna ujawnił też, że leczy się u psychiatry.

Pandemia zabiła mnie, zupełnie nie wstydzę się tego, że chodzę na regularne spotkania i leczę się u psychiatry. Moja głowa już inaczej by tego nie pociągnęła. A jakby nie pociągnęła, to nie byłoby mnie na tym świecie – powiedział.

Zobacz także
Gotował zupę na wesele i wpadł do wielkiego kotła. Kucharz zmarł w wyniku oparzeń

Gotował zupę na wesele i wpadł do wielkiego kotła. Kucharz zmarł w wyniku oparzeń

Kucharz Stinga zdradził ulubione danie artysty. „Lubi zjeść zdrowo”

Kucharz Stinga zdradził ulubione danie artysty. „Lubi zjeść zdrowo”

Trudna sytuacja finansowa Polana

Kucharz TVN przyznał, że pandemia i zamknięcie restauracji sprawiły, że był bez grosza. Do dziś ma problemy finansowe.

To, że się uśmiecham, jak jestem na nagraniach, to jak was spotkałem… Cieszyłem się, ale przy tym, ile siedzi we mnie bólu wewnątrz, to tylko ja wiem. Wiedzą to jeszcze moi ludzie, bo potrafię się do nich rozpłakać i powiedzieć: "Ja już więcej nie dam rady tego robić". A jeśli chodzi o kieszenie? Puste, jak cholera - zdradził w programie "Uwaga! Kulisy sławy".

Największe marzenie Polana

Zapytany o swoje największe marzenie przyznał, że chciałby pracować i zamieszkać w małym domku.

Marzeniem jest, żebym pracował, żył i był. Ja wiem, że wszyscy tak mówią, ale ja tak chcę. Dziękuję za każdy dzień, że jest. Marzeniem jest też, żeby wyjść z mieszkania i zamieszkać w małym domku, gdzie będzie ogród. Choć to marzenie ściętej głowy – dodał.

Czym jest depresja?

Depresja to choroba psychiczna, która w negatywny sposób wpływa na samopoczucie, sposób myślenia i działania danej osoby. Stan ten powoduje uczucie przygnębienia, smutku oraz prowadzi do utraty zainteresowania czynnościami, które kiedyś sprawiały nam przyjemność. Nieleczona depresja może się pogłębiać i zaburzać zdolność do funkcjonowania w pracy i w domu.

Depresja może mieć różny przebieg - od łagodnego, do ciężkiego.

Objawy tego stanu mogą obejmować:

  • Uczucie smutku lub przygnębienia
  • Utratę zainteresowania rzeczami, które kiedyś sprawiały nam przyjemność
  • Wahania apetytu — spadek lub przyrost masy ciała, który nie ma związku z dietą
  • Bezsenność lub zbyt długi sen
  • Zmęczenie, brak energii
  • Poczucie bezwartościowości lub winy
  • Trudności z myśleniem, koncentracją lub podejmowaniem decyzji
  • Myśli samobójcze

Na szczęście stan ten można skutecznie leczyć poprzez zastosowanie psychoterapii i farmakoterapii.

Szacuje się, że na całym świecie na depresję cierpi 350 mln ludzi. W Polsce jest to ok. 1,5 miliona osób.

Źródło: Psychiatry.org, radioZET

Gwiazda „M jak miłość” Iga Krefft ostro o Magdzie Gessler: „Skrajnie bezczelna i niegrzeczna”. O co poszło?
ONS.pl
Newsy
Gwiazda „M jak miłość” Iga Krefft ostro o Magdzie Gessler: „Skrajnie bezczelna i niegrzeczna”. O co poszło?
Co skłoniło ją do takiego komentarza? Przeczytajcie!

Iga Krefft jest znana publiczności przede wszystkim jako Ula Mostowiak z serialu „M jak Miłość”, w którym gra już od 14 lat! Oprócz tego, Iga pracuje jako wokalistka zespołu Ofelia. Widzowie poznali ją też dzięki udziałowi w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Iga Krefft udziela się też bardzo aktywnie na Instagramie. Śledzi ją tam już ponad 85 tysięcy użytkowników. Serialowa córka Hanki i Marka Mostowiaków, regularnie umieszcza tam urywki z życia codziennego. Iga Krefft krytykuje Magdę Gessler Ostatnio aktorka postanowiła podzielić się przemyśleniami na temat programu „Kuchenne rewolucje”. Iga nie szczędziła słów krytyki Magdzie Gessler. Serialowa Ula postanowiła urządzić sobie seans znanych i kochanych „Kuchennych rewolucji”. To, co tam zobaczyła, wprost ją zszokowało. Oglądam właśnie Magdę Gessler, rewolucje kuchenne i jest to straszny program. Poczynając od montażu, gdzie ludzie w programie są specjalnie montowani tak, żeby restauratorzy wypadali na idiotów, poprzez lektora, który jest chamski, obraźliwy, kończąc na samej prowadzącej, która jest skrajnie bezczelna i niegrzeczna – rozpoczyna ostro na Instagramie celebrytka. W dalszym komentarzu uderza w Magdę Gessler jeszcze mocniej. Bardzo krytykuje ją za marnowanie jedzenia i rzucanie nim w restauratorów. Fani "Kuchennych rewolucji" wiedzą, że to stały widok w tym programie. Magda Gessler bardzo szybko denerwuje się i uwielbia robić przy tym dużo hałasu i urządzać "sceny". Nawet jeżeli ktoś popełnia błędy w kuchni, to nie zasługuje na to, żeby rzucać jedzeniem. Ludzie na świecie głodują, a przychodzi jakaś pani z telewizji, która rzuca jedzeniem na podłogę. Jest to dla mnie obraz jakiegoś totalnego upadku cywilizacji i kultury,...