Kucharz „Dzień dobry TVN” walczy z depresją. „Pandemia zabiła mnie”
Instagram/AndrzejPolan
Newsy

Kucharz „Dzień dobry TVN” walczy z depresją. „Pandemia zabiła mnie”

Andrzej Polan jest kolejną znaną osobą, która przyznała się do tego, że ma depresję. Kucharz „Dzień dobry TVN” opowiedział o swojej chorobie w jednym z ostatnich wywiadów.

Andrzej Polan pracuje na co dzień jako kucharz w porannym programie TVN. Jeżeli oglądacie „Dzień dobry TVN” na pewno widzieliście, jak przygotowuje na żywo różne smakowite dania. Polan przyjął ostatnio zaproszenie do programu "Uwaga! Kulisy sławy", w którym przyznał, że cierpi od jakiegoś czasu na depresję.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Andrzej Polan przyznał, że ma depresję

Kucharz TVN zdradził, że walczy z depresją. Polan nie ukrywa, że jego stan psychiczny znacznie się pogorszył wraz z nadejściem pandemii koronawirusa. Mężczyzna ujawnił też, że leczy się u psychiatry.

Pandemia zabiła mnie, zupełnie nie wstydzę się tego, że chodzę na regularne spotkania i leczę się u psychiatry. Moja głowa już inaczej by tego nie pociągnęła. A jakby nie pociągnęła, to nie byłoby mnie na tym świecie – powiedział.

Zobacz także
Gotował zupę na wesele i wpadł do wielkiego kotła. Kucharz zmarł w wyniku oparzeń

Gotował zupę na wesele i wpadł do wielkiego kotła. Kucharz zmarł w wyniku oparzeń

Kucharz Stinga zdradził ulubione danie artysty. „Lubi zjeść zdrowo”

Kucharz Stinga zdradził ulubione danie artysty. „Lubi zjeść zdrowo”

Trudna sytuacja finansowa Polana

Kucharz TVN przyznał, że pandemia i zamknięcie restauracji sprawiły, że był bez grosza. Do dziś ma problemy finansowe.

To, że się uśmiecham, jak jestem na nagraniach, to jak was spotkałem… Cieszyłem się, ale przy tym, ile siedzi we mnie bólu wewnątrz, to tylko ja wiem. Wiedzą to jeszcze moi ludzie, bo potrafię się do nich rozpłakać i powiedzieć: "Ja już więcej nie dam rady tego robić". A jeśli chodzi o kieszenie? Puste, jak cholera - zdradził w programie "Uwaga! Kulisy sławy".

Największe marzenie Polana

Zapytany o swoje największe marzenie przyznał, że chciałby pracować i zamieszkać w małym domku.

Marzeniem jest, żebym pracował, żył i był. Ja wiem, że wszyscy tak mówią, ale ja tak chcę. Dziękuję za każdy dzień, że jest. Marzeniem jest też, żeby wyjść z mieszkania i zamieszkać w małym domku, gdzie będzie ogród. Choć to marzenie ściętej głowy – dodał.

Czym jest depresja?

Depresja to choroba psychiczna, która w negatywny sposób wpływa na samopoczucie, sposób myślenia i działania danej osoby. Stan ten powoduje uczucie przygnębienia, smutku oraz prowadzi do utraty zainteresowania czynnościami, które kiedyś sprawiały nam przyjemność. Nieleczona depresja może się pogłębiać i zaburzać zdolność do funkcjonowania w pracy i w domu.

Depresja może mieć różny przebieg - od łagodnego, do ciężkiego.

Objawy tego stanu mogą obejmować:

  • Uczucie smutku lub przygnębienia
  • Utratę zainteresowania rzeczami, które kiedyś sprawiały nam przyjemność
  • Wahania apetytu — spadek lub przyrost masy ciała, który nie ma związku z dietą
  • Bezsenność lub zbyt długi sen
  • Zmęczenie, brak energii
  • Poczucie bezwartościowości lub winy
  • Trudności z myśleniem, koncentracją lub podejmowaniem decyzji
  • Myśli samobójcze

Na szczęście stan ten można skutecznie leczyć poprzez zastosowanie psychoterapii i farmakoterapii.

Szacuje się, że na całym świecie na depresję cierpi 350 mln ludzi. W Polsce jest to ok. 1,5 miliona osób.

Źródło: Psychiatry.org, radioZET

Dominika Gwit nie planuje przechodzić na dietę? „Wiem, że jestem gruba i w du*** to mam”
ONS
Newsy
Dominika Gwit nie planuje przechodzić na dietę? „Wiem, że jestem gruba i w du*** to mam”
Dominika Gwit zdaje się w ogóle nie przejmować swoją wagą. Słusznie?

W świecie, w którym większość celebrytek zacięcie liczy kalorie i narzeka na nadmierne kilogramy, są jeszcze takie osoby jak Dominika Gwit . Aktorka otwarcie przyznaje, że wie, że jest gruba i jak sama twierdzi: „ma to gdzieś”. Kim jest Dominika Gwit? Dominika Gwit urodziła się w 1988 roku w Gdyni. Ukończyła aż trzy kierunki – jest absolwentką szkoły aktorskiej w Krakowie, a także dziennikarstwa i filmoznawstwa w Warszawie. W 2012 roku zdała aktorski egzamin eksternistyczny w Związku Artystów Scen Polskich. Swój talent aktorski zaprezentowała na deskach wielu teatrów, m.in. Teatru Muzycznego w Gdyni i Teatru „Fabryka Marzeń” Kamili Polak, Największą popularność zyskała jednak dzięki roli w filmie „Galerianki" oraz w serialach „Przepis na życie" i „Singielka" w TVN.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Dominika Gwit - Dunaszewska (@dominikagwit) Dominika Gwit nie myśli o przejściu na dietę? Jakiś czas temu pisaliśmy, że Dominika Gwit przeszła ogromną metamorfozę i schudła aż 50 kilogramów. Gwit podzieliła się nawet swoją historią w książce. Aktorce nie udało się jednak utrzymać nowej figury i dopadł ją efekt jo-jo . Dominika w bardzo krótkim czasie nabrała dodatkowych kilogramów. Aktorka otwarcie przyznała, że odchudzanie się było najgorszym okresem w jej życiu. Gwit nieustannie liczyła kalorie i bardzo mało jadła, czego efektem było to, że przez cały czas chodziła głodna. W końcu aktorka postanowiła odpuścić...