Szafki kuchenne są jednym z najważniejszych elementów w każdej kuchni. Codzienne gotowanie, rozpryski jedzenia i odciski palców sprawiają, że na szafkach pojawia się tłusty osad i brud. Na szczęście, wiemy jak temu zaradzić. Wykorzystajcie w tym celu oliwę z oliwek i sodę.

Jak wyczyścić szafki kuchenne bez chemii? Weźcie oliwę i sodę

Jak usunąć nieestetyczne zabrudzenia z szafek kuchennych? Przyda wam się soda i oliwa z oliwek. Połączcie te dwa składniki w proporcji 2:1 i nanieście na powierzchnię, którą chcecie wyczyścić. Dzięki tej metodzie przywrócicie swojej kuchni czystość i elegancki połysk.

Jak jeszcze można wyczyścić szafki w kuchni?

Codzienne użytkowanie sprawia, że na naszych szafkach kuchennych bardzo szybko osadza się brud. Jak usunąć poszczególne jego rodzaje?

  • Odciski palców. Tłuste pozostałości na palcach mogą pozostawiać nieestetyczne ślady na drzwiach naszych kuchennych szafek. Użyjcie w tym celu octu. Wystarczy, że zwilżycie szmatkę w 50-50 roztworze wody i octu a następnie nałożycie na szafki i wypolerujecie je ściereczką.
  • Tłuste plamy po gotowaniu. Podobnie jak w przypadku odcisków palców, zatłuszczone szafki kuchenne także możecie wyczyścić rozcieńczonym octem. W przypadku bardzo uporczywych plam, konieczne może być kilkukrotne powtórzenie procesu, aby całkowicie pozbyć się tłuszczu z szafek.
  • Rozpryski z jedzenia. Na waszych szafkach osadziły się rozpryśnięte resztki jedzenia? Usuniecie je sodą oczyszczoną. Na początku zetrzyjcie jak najwięcej pozostałości wilgotną ściereczką. Następnie nałóżcie na to pastę z sody oczyszczonej i wody. Odczekajcie kilka minut i przetrzyjcie mokrą ściereczką. 
  • Zadrapania. Chcecie usunąć ze swoich szafek nieestetyczne zadrapania? Delikatnie potrzyjcie te miejsca gumką, a następnie zetrzyjcie pozostałości czystą, lekko wilgotną ściereczką. Ta sztuczka jest szczególnie przydatna przy czyszczeniu białych szafek kuchennych.

Jak często należy czyścić szafki kuchenne?

Czyszczenie szafek kuchennych powinno odbywać się regularnie, najlepiej co tydzień. Wystarczy, że rozpylicie na nie uniwersalny środek czyszczący i wyczyścicie wszelkie ślady ściereczką z mikrofibry. Możecie też użyć naturalnych metod opisanych powyżej. 

Zobacz także:

Źródło: pysznosci.pl