Dominika Tajner o swojej diecie: „Leżałam, jadłam doskonale i chudłam”
ONS.pl
Newsy

Dominika Tajner o swojej diecie: „Leżałam, jadłam doskonale i chudłam”. Zrzuciła tak 5 kg

Czy da się leżeć i jednocześnie chudnąć? Zapytajcie o radę Dominikę Tajner.

Dominika Tajner ma za sobą poważną operację. 43-latka przeszła na początku roku rekonstrukcję piersi, którą utraciła w wyniku nowotworu. Kiedy gwiazda leżała w szpitalu, bała się, że sporo w tym czasie przytyje. Stało się wręcz odwrotnie – Dominika schudła, mimo iż w ogóle się nie ruszała. Jak jej się to udało?

Kim jest Dominika Tajner?

Dominika Tajner urodziła się 7 marca 1979 roku w Wiśle. To polska celebrytka, czwarta żona Michała Wiśniewskiego (para pobrała się w czerwcu 2012 roku i wzięła rozwód 7 lat później) i córka słynnego trenera skoczków narciarskich, Apoloniusza Tajnera.

Dominika ukończyła wydział Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Przez jakiś czas pracowała jako menadżer jednego z hoteli w rodzinnej Wiśle. Była też agentką swojego byłego męża - Michała Wiśniewskiego, odpowiadając za jego finanse.

Zobacz także
Dominika Tajner schudła 8 kg dzięki treningom i dietom, ale brakuje jej energii. Co teraz zrobi?

Dominika Tajner schudła 8 kg dzięki treningom i dietom, ale ma z tego powodu duży problem. Co teraz?

Adam Małysz jadł kiedyś kolację u króla Norwegii. Zabrał na nią kolegów. Jeden z nich popełnił przy stole gafę

Adam Małysz jadł kiedyś kolację u króla Norwegii. Zabrał na nią kolegów. 1 z nich popełnił przy stole gafę

Sytuacja zdrowotna Dominiki Tajner

W październiku ubiegłego roku Dominika dowiedziała się, że ma nowotwór piersi. Konieczna była operacja. Tajner poddała się też zabiegowi rekonstrukcji piersi. Gdy dochodziła do siebie, bardzo dużo czasu spędzała w łóżku.

Dominika bardzo się obawiała, że sporo w tym czasie przytyje, ale wcale tak się nie stało. Celebrytka przeszła na modną ostatnio dietę ketogeniczną i w krótkim czasie schudła na niej aż 5 kilogramów:

- Po operacji przez dłuższy czas musiałam leżeć. Wiedziałam również, że przez najbliższe dwa miesiące nie będę mogła uprawiać sportu. Po konsultacji z dietetyczką, która stanowczo poparła odżywianie oparte na dobrych tłuszczach i produktach mających właściwości przeciwzapalne, postanowiłam przejść na dietę ketogeniczną – napisała na swoim Instagramie.

Dominika przyznaje, ze dieta ketogeniczna bardzo pozytywnie ją zaskoczyła:

- Jestem zachwycona dietą ketogeniczną. Nie czuję, żebym musiała odmawiać sobie czegokolwiek. Byłam na wielu „pudełkach”, ale po raz pierwszy uczciwie mogę powiedzieć, że to jest to! Jedzenie jest rewelacyjne, pięknie podane. Posiłki są urozmaicone, nie powtarzają się. Leżałam, jadłam doskonale i chudłam. Czego chcieć więcej? - zachwyca się Dominika.

Czym jest dieta ketogeniczna i dlaczego lekarze ją odradzają?

Dieta ketogeniczna robi w ostatnich latach furorę wśród gwiazd. Polega ona niemal na całkowitym wykluczeniu węglowodanów. W zamian należy jeść dużo białek i tłuszczów.

Wbrew powszechnej opinii, jedzenie dużych ilości tłuszczu, wcale nie musi sprawić, że przytyjemy. Tak naprawdę możemy dzięki temu schudnąć. Niestety, dieta ketogeniczna jest odradzana przez lekarzy.

Także zdaniem dietetyków, ograniczenie węglowodanów sprawia, że dieta ketogeniczna może być rakotwórcza. Ponadto, jedzenie dużych ilości zwierzęcego tłuszczu podnosi poziom złego cholesterolu (LDL), przez co zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca, cukrzycy i choroby Alzheimera.

Jeśli chcecie przejść na dietę ketogeniczną, najpierw skonsultujcie się szczegółowo ze swoim lekarzem.

Źródło: Instagram