Dlaczego powstaje tyle Żabek? Można zarobić całkiem spore pieniądze. Sprawdźcie ile!
AdobeStock
Newsy

Dlaczego powstaje tyle Żabek? Można zarobić całkiem spore pieniądze. Sprawdźcie, ile!

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile zarabia franczyzobiorca Żabki? A może sami chcielibyście nim zostać? Zarobki są naprawdę zachęcające!

Żabka to jedna z najpopularniejszych sieci sklepów spożywczych w Polsce. Firma powstała w 1998 roku i działa na zasadzie franczyzy. Jedną z największych zalet tego sklepu jest to, że jest czynny w niedzielę. Ostatnio głośno było również o tym, że część Żabek będzie działać na zasadzie sklepów samoobsługowych.

W Polsce istnieje ponad 7100 sklepów Żabka prowadzonych przez ponad 5700 franczyzobiorców. Jesteście ciekawi, ile zarabia osoba, która prowadzi taki sklep?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Ile zarabia franczyzobiorca Żabki?

Jeżeli chcielibyście otworzyć własną Żabkę, najpierw powinniście przejść specjalną rekrutację oraz szkolenie. Oferta jest bardzo ciekawa i dobrze płatna.

Nowa oferta stanowi zabezpieczenie dla początkującego franczyzobiorcy i pozwala skupić się na rozwoju biznesu, szczególnie na pierwszym etapie funkcjonowania sklepu i zapewnienia dostępności produktów - donosi portal dlahandlu.pl

Zobacz także
Schab za 10 zł i o połowę tańsze arbuzy. Mega promocje w Lidlu

Kilo schabu za 9,99 zł i o połowę tańsze arbuzy. Mega promocje w Lidlu

W Biedronce jabłka za 1,49 zł za 1 kg. A 1 kg łopatki wieprzowej tylko 8,49 zł!

W Biedronce jabłka za 1,49 zł za 1 kg. A 1 kg łopatki wieprzowej tylko 8,49 zł!

Kwota gwarantowana jest wysoka

Zarobki dla początkującego franczyzobiorcy sięgają 17 tys. zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności i jest to kwota gwarantowana. Franczyzobiorca otrzymuje też wsparcie finansowe do 12 tys. zł. Pieniądze może spożytkować na rozwój biznesu lub ewentualne pokrycie strat, które mogą być skutkiem uczenia się zarządzania własnym sklepem.

Żabka zapewnia również swoim franczyzobiorcom całkowicie wyposażony, umeblowany i zatowarowany sklep. Mają oni także możliwość dalszego rozwoju kompetencji oraz mogą liczyć na stałe wsparcie. Wkład własny wynosi zaledwie 5 tys. zł i jest on przeznaczany na zakup koncesji czy kasy fiskalnej.

Żabkę cechuje duża elastyczność, która przejawia się w niemal wszystkich obszarach naszego funkcjonowania i pozwala nam sprawnie dostosowywać się do zmian rynkowych. Dostrzegając taką potrzebę, zdecydowaliśmy się na waloryzację kwoty gwarantowanego przychodu, a także dodaliśmy do naszej oferty dodatkowe wsparcie finansowe. Ta kwota pozwala franczyzobiorcy na spokojny rozwój biznesu, co jest ważne szczególnie w początkowym okresie współpracy, kiedy ryzyko popełnienia błędu jest naturalnie znacznie większe niż w późniejszym etapie prowadzenia biznesu - powiedział Adam Manikowski, dyrektor zarządzający w Żabka Polska.

Zdaniem Manikowskiego, zdecydowana większość sklepów bardzo szybko osiąga zakładany wynik sprzedaży.

Większość placówek szybciej osiąga zakładany wynik sprzedaży, jednak zabezpieczenie finansowe niweluje stres towarzyszący przedsiębiorcom na starcie własnej działalności i pozwala skupić się na jej innych aspektach – dodaje.

Ostatnio w Żabce pojawiła się zupełnie nowa usługa - przeczytajcie.

Źródło: dlahandlu.pl

W Lidlu i Kauflandzie dostaniecie niebieskie paragony. Zdradzamy, co oznacza ta zmiana
AdobeStock
Newsy
W Lidlu i Kauflandzie dostaniecie niebieskie paragony. Zdradzamy, co oznacza ta zmiana
Wydano wam w Lidlu lub Kauflandzie niebieski paragon? Sprawdźcie, dlaczego.

Klienci niektórych sklepów sieci Kaufland i Lidl mogli się zdziwić, gdy wydano im paragon wydrukowany na niebieskim papierze. Niedługo takie paragony dostaniecie we wszystkich sklepach tych sieci – sprawdźcie, dlaczego. Niebieskie paragony w Kauflandzie i Lidlu W Kauflandzie i Lidlu można się od jakiegoś czasu spotkać z niebieskimi paragonami. To nowe rozwiązanie stosowane jest już od końca lutego w Niemczech, na Słowacji i w Czechach, a teraz także w Polsce. Zmiana dotyczy tych dwóch popularnych sieci, ponieważ należą do jednego właściciela, Grupy Schwarz. Wprowadzenie paragonów na niebieskim papierze jest częścią działalności Grupy w ramach zrównoważonego rozwoju. O szczegółach informuje sieć Kaufland w komunikacie: Innowacyjny, niebieski papier termiczny na nowym paragonie posiada certyfikat FSC i pochodzi z odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Paragon jest produkowany bez chemicznych wybielaczy, jest odporny na działanie promieni słonecznych i może być trwale archiwizowany bez blaknięcia Ekologiczne paragony Z tyłu każdego paragonu znajduje się informacja o tym, że został on wykonany ze specjalnego papieru termicznego. Taki papier jest odporny na blaknięcie, nawet wówczas, gdy trzyma się go w wilgotnych warunkach. Co więcej, paragony można wyrzucać do pojemników na papier, dzięki czemu zostaną poddane recyklingowi. Według informacji od Mai Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej w Kauflandzie, paragony niedługo pojawią się we wszystkich sklepach sieci: Rozwiązanie to, które wprowadziliśmy w kwietniu do wybranych sklepów w ramach testów, będzie stopniowo wdrażane w kolejnych lokalizacjach Czym jest zrównoważony rozwój? Dziś większość dużych firm stosuje zasady zrównoważonego rozwoju w swojej działalności. Oznacza to taki...

Krystyna Loska ma głodową emeryturę. Czy można za to wyżyć i kupić jedzenie?
ONS.pl
Newsy
Krystyna Loska ma głodową emeryturę. Czy można za to wyżyć i kupić jedzenie?
Po wielu latach znowu zrobiło się głośno o Krystynie Losce. Kiedyś dziennikarka znana z umiejętności recytacji całych programów z pamięci, dzisiaj 83-letnia emerytka, która narzeka na swoją niską emeryturę z ZUS-u.

Była gwiazda Telewizji Polskiej rzeczywiście nie może pochwalić się szczególnie wysokim świadczeniem emerytalnym. W jednym z wywiadów prasowych wyszło na jaw, że wieloletnia spikerka TVP dostaje co miesiąc nieco ponad tysiąc złotych. Finansowe kłopoty emerytowanych polskich gwiazd Nie trzeba nikogo przekonywać, że w dzisiejszych czasach taka kwota nie pozwala na szczególnie wystawny tryb życia… Wielu emerytów dostając taką kwotę co miesiąc na swoje konto, z trudem musi wiązać koniec z końcem. Na wysokość świadczeń emerytalnych psioczy wiele gwiazd i celebrytów, którzy przekroczyli już wiek emerytalny. Pisaliśmy o tym, co sądzi o otrzymywanych przez siebie kwotach aktorka Laura Łącz, czy też piosenkarz Rudi Schuberth. Gwiazda „Klanu” nie ukrywała, że gdyby nie inne źródła dochodów, takie jak własne przedsiębiorstwo czy sprzedaż książek, miałaby realne problemy z płynnością finansową. Z kolei Schuberth zapewnia sobie finansowy spokój dzięki prowadzeniu biznesu wędliniarskiego . Jak Krystyna Loska radzi sobie pobierając niską emeryturę? W jednym z artykułów wspominaliśmy niedawno o tym, że specjalnie dla osób niesamodzielnych życiowo powstał program świadczeń na najpilniejsze życiowe potrzeby, z którego korzystają właśnie ubodzy emeryci. Świadczenia w tym programie sięgają kwoty około 500 zł. Wydaje się jednak, że Krystyna Loska nie musi korzystać z tego typu zapomóg. Matka Grażyny Torbickiej może liczyć na odpowiednie wsparcie najbliższych. Pewnego rodzaju poduszkę finansową stanowią także dla niej zgromadzone przez lata oszczędności. Dlaczego artyści otrzymują tak niskie emerytury? Odpowiedź na pytanie, dlaczego emerytury tak znaczących gwiazd telewizji jak Krystyna Loska są tak niskie jest całkiem prosta. Chodzi...

sklep spożywczy
Adobe Stock
Newsy
Z mapy Polski zniknie sporo sklepów znanej sieci. Nie wytrzymują starcia z potężną konkurencją? 
Mniejsza sprzedaż, straty finansowe w okresie zelżenia pandemii koronawirusa – tak wygląda rzeczywistość sklepów własnych należących do marki Delikatesy Centrum. Co jest tego przyczyną i dlaczego sieć zdecydowała się na zamknięcie dużej liczby swoich placówek?

Warto zacząć od krótkiego spojrzenia na sytuację na rynku spożywczym w Polsce. Oto przybliżona liczba sklepów konkretnych marek w naszym kraju: Lidl – ponad 700 marketów Biedronka ok. 3100 marketów Kaufland ok. 225 sklepów Żabka – ponad 7 tys. sklepów Delikatesy Centrum – ok. 1 tys. sklepów Groszek – Ok. 2 tys. sklepów Z jednej strony podane przez nas szacunkowe liczby mogą robić duże wrażenie. Z drugiej warto jednak dodać, że trudno o rzeczowe porównania liczby placówek marketów-dyskontów takich jak Biedronka ze sklepami typu delikatesowego jak nomen omen Delikatesy Centrum. Dlaczego Delikatesy Centrum nie osiągnęły takiego sukcesu jak Żabki? Należąca do spółki Eurocash marka Delikatesy Centrum w przeciwieństwie do sklepów Biedronka oparta jest w dużej mierze o system franczyzy. W ten sam sposób działają także popularne i niezwykle liczne Żabki. Polega on w skrócie na współpracy lokalnych inwestorów i przedsiębiorców ze spółką-matką. Sklepy Żabka zanotowały w ostatnich latach niezwykły rozwój. Nie tylko zwiększyła się liczba sklepów tej marki w piorunującym tempie, ale także spółka zanotowała olbrzymie zyski, co zaowocowało chęcią i potrzebą dalszego rozwoju. Na przykład na gruncie nowatorskich sklepów zupełnie samoobsługowych. Wydaje się, że nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że za sukces Żabek odpowiada w dużej mierze specyfika tych małych sklepów – przed dłuższy czas to właśnie Żabki jako pierwsze „ratowały” Polaków chcących zrobić zakupy w niedziele niehandlowe. Przyszłość sieci Delikatesy Centrum Patent z placówką pocztową na terenie sklepów po czasie podchwyciły...

Piękny gest ze strony Biedronki. Wspomoże finansowo swoich pracowników z Ukrainy
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Piękny gest ze strony Biedronki. Wspomoże finansowo swoich pracowników z Ukrainy
Coraz więcej polskich sklepów spożywczych i producentów żywności, przyłącza się do pomocy Ukrainie. Na niezwykle piękny gest zdecydowała się między innymi Biedronka. Przeczytajcie.

Wojna rosyjsko-ukraińska trwa. W związku z licznymi bombardowaniami na terenie naszego wschodniego sąsiada, wielu obywateli tego kraju zaczęło uciekać do Polski. Uchodźcy znaleźli się w naprawdę trudnej sytuacji. Wielu z nich nie ma niczego – opuszczając swój kraj zabrali jedynie najpotrzebniejsze rzeczy – gotówkę, leki i trochę ubrań. Wielu z nich musi zacząć wszystko od nowa w Polsce. Jak to zrobić nie mając praktycznie nic? To z pewnością nie będzie łatwe, jednak wszystko jest możliwe biorąc pod uwagę to, jak bardzo Polacy zaangażowali się w pomoc swoim wschodnim sąsiadom. Od początku wojny, do Polski przybyło już grubo ponad 200 tys. uchodźców z Ukrainy. Od lat w całym naszym kraju na stałe mieszka ich ponad milion. Znaleźli oni zatrudnienie w polskich sklepach, hotelach i innych miejscach usługowych. Pracują m.in. w Biedronce. Popularna sieć sklepów zaoferowała pomoc swoim ukraińskim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę. To bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Biedronka wspiera pracowników z Ukrainy W całym naszym kraju w Biedronce pracuje 1800 osób pochodzenia ukraińskiego. Dostaną oni wkrótce od sieci 1000 zł wsparcia finansowego. Jak donosi portal spożywczy: - Bezzwrotne zapomogi losowe będą wypłacane w ramach programu „Możesz liczyć na Biedronkę”, po złożeniu przez pracownika wniosku przez stronę dlanaswjm.pl w szybkiej i uproszczonej procedurze. Pierwsze wypłaty w ramach tego programu trafią do beneficjentów już w przyszłym tygodniu - poinformowano. Informację tę potwierdził Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka: - W imieniu wszystkich pracowników Biedronki w Polsce chcemy przekazać ukraińskim koleżankom i kolegom najszczersze wyrazy wsparcia i pełnej solidarności w tym...