Choć w dzisiejszych czasach makaron do rosołu można kupić w dosłownie każdym sklepie, żaden nie może się równać z domowymi kluseczkami wątrobianymi. To nie tylko smaczny, tani i szybki, ale również niesamowicie zdrowy dodatek do niedzielnej zupy. Z pewnością od razu je pokochacie.

Przepis jest dziecinnie prosty. Do jego odwzorowania potrzebujecie tylko 5 składników. Większość z nich z pewnością macie w swojej kuchni. Jedyne, po co musicie wybrać się do sklepu to wątróbka drobiowa, choć fani tego przysmaku na pewno mają go pod ręką - zamrożony na czarną godzinę.

Każdy, kto choć raz w życiu robił kluski kładzione, dobrze wie, jakie to proste. Wystarczy przygotować masę, a następnie przy pomocy małej łyżeczki, powoli i porcjami, przełożyć ją do garnka z gotującą się zupą. Nie ma w tym nic skomplikowanego, sami się przekonajcie.

Przepis na wątrobiane kluski do rosołu

Będziecie potrzebować

  • 3 litrów rosołu
  • 400 gramów wątróbki drobiowej
  • 500 gramów mąki pszennej
  • 250 ml wody
  • ½ szklanki bułki tartej (domowej lub ze sklepu)
  • 2 jajek

Przygotowanie

  1. Wątróbkę opłuczcie pod bieżącą wodą, osuszcie przy pomocy ręcznika papierowego, a następnie zmielcie w maszynce do mięsa, na końcówce z drobnymi oczkami. Jeśli nie macie w domu maszynki, możecie spróbować zetrzeć wątróbkę na desce przy pomocy noża.
  2. W średniej wielkości misce umieśćcie mąkę, wodę i jajka. Całość dokładnie wymieszajcie i dodajcie zmieloną wątróbkę, ponownie wymieszajcie.
  3. W masie umieśćcie również bułkę tartą. Ciasto powinno stać się jednolite i gęste.
  4. Rosół umieśćcie w dużym garnku i zagotujcie. Kiedy wywar zacznie wrzeć, możecie kłaść na nim, przy pomocy małej łyżeczki, ciasto na kluski.
  5. Od momentu, w którym kluski wypłyną na powierzchnię, gotujcie je jeszcze przez ok. 15 minut. Po upływie tego czasu zupka będzie gotowa do jedzenia. Serwujcie ją z pokrojoną w kosteczkę marchewką i posiekaną natką pietruszki. 

Smacznego!

Zobacz także:

Takie kluseczki możecie również kłaść na wodzie i serwować na drugie danie z przyrządzoną samodzielnie okrasą.

Źródło: gotujmy.pl