Czosnek to jedno z najczęściej używanych w polskiej kuchni warzyw. Jest nie tylko smaczny, ale również bardzo zdrowy.

Niestety, wiele osób męczy się z obieraniem czosnku. Warzywo to ma bowiem mnóstwo cienkich łupinek i trzeba sporej cierpliwości przy ich zdejmowaniu. Na szczęście z pomocą przyjdzie wam pewien trik, który bije rekordy popularności na TikToku. Zobaczcie sami, jakie to proste!

Trik na szybkie obranie czosnku

Na opublikowanym w sieci filmiku widać, jak TikToker na początku przecina czosnek na pół. Później lekko uderza nożem w łupinkę, a ta z łatwością odchodzi. Sprawdźcie sami, czy ta metoda działa. 

@lifehackfreaks Did you have garlic today? 🙈 #lifetips #kitchenhacksthatwork #cookinghacks #fyp ♬ Ultimate life hacks - Kelly - The Life Bath

Jak jeszcze można obrać czosnek?

Szukacie innego sposobu na szybkie obranie główki czosnku? Koniecznie przetestujcie metodę z użyciem słoika lub miski.

Zobacz także:

  1. Zacznijcie od naciśnięcia dłonią główki czosnku i oddzielenia ząbków od korzenia. Zróbcie to oburącz, aby użyć więcej siły.
  2. Umieśćcie nieobrane ząbki czosnku w dużej misce lub innym zamykanym pojemniku z twardymi ściankami, takim jak np. duży słoik z pokrywką. 
  3. Następnie połóżcie talerz (lub nieco mniejszą miskę) do góry nogami na misce.
  4. Trzymając je mocno razem, bardzo energicznie potrząsajcie przez 20 do 30 sekund.
  5. Dzięki tej metodzie skórki powinny z łatwością odpaść.

Jak wybrać i jak przechowywać czosnek?

Pierwszym krokiem jest wybór dobrego czosnku w sklepie. Nie kupujcie czosnku, jeśli jego główka jest miękka, pomarszczona lub ma brązowe plamy. To oznacza, że czosnek jest stary i nieświeży i nie nadaje się już do gotowania.

Wybierzcie dużą, jasną główkę z suchą skórką. Po powrocie do domu przechowujcie czosnek w ciemnym, chłodnym miejscu w otwartym pojemniku (np. w otwartej misce lub kartonowym pudełku). Pamiętajcie też, żeby trzymać czosnek z dala od innych produktów, ponieważ mogą one pochłaniać jego zapach.

Nigdy nie przechowujcie czosnku w lodówce, ponieważ nie przetrwa on tam zbyt długo.

Źródło: stylzycia.radiozet.pl